Kedi Maması Ve Kedi Kumu Önerisi

ozlemalice

Merhaba. Birçok kedi maması tavsiyesi okudum ama bir de ben sormak istedim. Kedim 6 mayıs doğumlu 32 gündür benle. O günden beri arada kaçamak olsa da proplan yiyor. Veterinerden ilk seferde proplan mama almıştım. Piyasadaki en iyi mama demişti ama daha iyi mamalar olduğunu gördüm. Bu kadarlık bir yavru için en besleyici en kaliteli kuru mama ve yaş mama deneyimlerinizi alabilir miyim? 2 seferdir de reflex kedi kumu alıyorum. Ama tozutuyor. Sanırım zararlı imiş. Birçok marka baktım hala kararsızım. Kum konusunda da tavsiyeniz varsa alabilirim.

11 CEVAP

yusufsaygin2

Kuru mama için şu an piyasadaki en iyi mamalar Acana ve Orijen olarak geçiyor, bunun fiyat olarak bir alt segmenti N&D ve Fitmin Purity. Daha alta inecek olursak Matisse, Felicia gibi markalar da rağbet görüyor.

Kum konusunda hemen hemen bentonit kumların çoğu birbirine çok benziyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kokusuz kum olması. Sırf kumun kokulu olması için katılan bu kimyasal kokular kedilerde ciddi hasarlara yol açabiliyor. Net bir marka önerisi yapamıyorum bu konuda.

Wolter

Biokats Bianco Extra Fresh Micro Kedi Kumu 7 Kg
kullanıyorum hiç kokmuyor ve emiciliği çok iyi

mrvargc

Suan royal canin baby cat kullaniyorum 4 aylik olana kadar ama sonrasinda ND ye gececegim. Kum olarakta hala benimde arayislarim surmekte reflex evet cok tozutuyor garden mix te topaklanmasi ve koku hapsi gayet guzel tozutmasida bi nebze daha az ama cok fazla saga sola dagiliyor. Van cat tavsiye edildi bana onu onerebilirim bir cok kisiden olumlu geri donus aldim.

veganggx

Kum BigCat veya Natural Bastet öneririm.
NutriFeline Kitten ve Schesir iyi yaş mamalar.

Ozge00

Evet bentonit kumlar illa toz yapiyor. Pelet var en uygunu oskaryum sanirim hatta bentonitten daha ucuz geldi bana

ozlemalice

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Hepsine tek tek bakacağım. Benlik sıkıntı yok ama kedim için en sağlıklı olanı istiyorum ona göre seçim yaparım artık.

Merzela

Şimdi mamalar dan bütçeye göre olarak iyi olanları var. Ben şuan araştırmalarım sonucu uygun bütçeli olarak Mystic aldım. Ve 3 haftadır kullanıyoruz kedim çok sevdi ve hiçbir sorun yaşamadım. İçerigi gayet başarılı. Tabi ben bütçeme göre seçtim daha iyi mamalarıda mevcut. Kumda Milo sabunlu kullanıyorum. Ondanda memnunum uygun ve gayet başarılı.

ozlemalice

Teşekkür ederim öneriniz için. Bakacağım yazdıklarınıza.

ozlemalice

Teşekkür ederim öneriniz için. Bakacağım yazdıklarınıza.

ozlemalice

Teşekkür ederim öneriniz için. Bakacağım yazdıklarınıza.

ozlemalice

Teşekkür ederim bakacağım bu markalara.