Kediye Tasma

Yzymr

Merhaba. 1.5 aylık tekir kedim sürekli evde bir yerlere girip saatlerce çıkmıyor. En son ocağın arkasında bir boşluğa girmiş yarım saat ocağı 2 kere çekmemize rağmen ses çıkarmadı. Bu zilli tasmalardan aldım ancak internette gördüğüm haberler/makaleler çok kafamı karıştırdı kullanıp kullanmama konusunda. Şimdilik taktım rahatsız olmadı çıkarmak için çabalamadı sizce adına ve bize alışana kadar kullansam sıkıntı yaşar mıyım?

7 CEVAP

Ayselgns

Ben tasmayı sadece bir yere gideceğimiz zaman kullanıyorum. Şuan oteldeyiz bu yüzden sürekli boynunda, numaram olduğu için tasmada. Ama odama girer girmez tasmasını çıkarıyorum. Çünkü benim önceliğim güvenlik, sonra rahatlık.

yusufsaygin2

Ben zilli tasmaları önermiyorum. Hatta direkt tasma önermiyorum.. Evinizi güvenli bir şekilde tutarsanız hiçbir şeycik olmaz. Gider bir köşede uyur, dinlenir sonra geri çıkar. Düşünsenize siz her hareket ettiğinizde kulağınızın dibinde zil çalıyor.. Ayrıca bu tasmaları çıkarmaya çalıştıkları zamanlar kalıcı hasarlarda alabiliyorlar.

bbeyzvv

ben zilliyi önermiyorum hiçbir kedimde de kullanmıyorum ama tasma lazım bence künyeli olur numaranız olur eğer kediniz rahatsızsa hiç takmayın ama bizimkiler seviyor tasmayı

yusufsaygin2

Ben zilli tasmaları önermiyorum. Hatta direkt tasma önermiyorum.. Evinizi güvenli bir şekilde tutarsanız hiçbir şeycik olmaz. Gider bir köşede uyur, dinlenir sonra geri çıkar. Düşünsenize siz her hareket ettiğinizde kulağınızın dibinde zil çalıyor.. Ayrıca bu tasmaları çıkarmaya çalıştıkları zamanlar kalıcı hasarlarda alabiliyorlar.

Kedimiriltisi

Bende hevesle aldim ama taktigimda zillivya da zilsiz hayvan rahatsiz oluyor. Takiyorsaniz da bir iki saat takin sonra cikarin ozellikle geceleri. Biz de aksesuar taksak da gece uyurken cikariyoruz surekli 4-5 ay boynumuzda kalmiyor.
Ayrica bir de sislik yapiyor uzun sureli kullanimda. Ben kullanmamayi sectim.

Ebraerdem

Ben Kedime tasma takıyorum boynunda künye var kaybolursa diye arkasında numaram yazıyo rahatsız olmuyo o yüzden kullanmaya devam edicem gibi duruyo Yavruyken alışmış tasmaya hiç zorluk çıkarmıyor

Billthet12

Ben yavruyken alıştırdım, istediğiniz önlemi alın kedi savar diye bir şey icad edilmediği sürece meraklarına yenik düşüyorlar bir de evinize akraba misafir geliyorsa biri kapıyı biraz aralık bıraksa çıkıp gidebiliyorlar. Ben isimli numaralı ve zilli tasma kullanıyorum. Yavruyken alıştırdım hiçte rahatsız olmuyor özel kumaşlı taşmalar var naylonlar yakabiliyor. Düşünsenize giyiniyorsunuz dolabın kapağı açık kaşla göz arsında içeri giriyor sizde kapağı kapatıyosn ve havasızlıktan ölüyor. Zil olduğnda nerde olduğunu hemen bulup müdale edebiliyorsnz. Kaybolduğunda tarif etmek kolaylaşıyor . hiç çıkarmaya çalışmıyor tam tersine ben çıkardığım zaman taşmasını ağzına alıp gezdiriyor takayım diye bekliyor