Sokaktan Bulduğum Yavru Kedi Pek Yemek Yemiyor

Ebraerdem

Bu yavruyu iki gün önce sokaktan buldum sizce kaç aylıktır biberonla besleme zamanı sanki geçmiş gibi dişleri var ama kaşar peyniri verdim Yemedi Sütün ishal yaptığını biliyorum sadece deneme maksatlı çok az süt ve suyu karıştırdım onuda umursamadı sadece çok az mama yiyor çokda zayıf bi çocuk daha yaş mama denemedim İç dış parazit yaptırmadım ondan kaynaklı olabilir mi iştahsızlığı hep yaş mamayla mı beslesem dişleri daha küçük acaba o yüzden mi az yiyor yardımcı olursanız sevinirim

11 CEVAP

Ozge00

1,5-2 aylik var mama yer yani.

Catfhs

Tavuk suyuna minik minik haşlanmış tavukları kirpip verebilirsiniz ve yaş mama alın yavru kediler için olanlardan. En azından biraz kendini toparlasin iştahı gelsin yavrucugunuzun. Direkt süt vermeyin veterinerler de süt tozu vardı galiba küçük yavrular için ondan da alabilirsiniz.

Ozge00

Yogurt, yas mama veya kuru mamayi biraz suda bekletip yumusatip verin simdilik. Ilk kez mama yedigi icin zmanla alisir herhalde

Ozge00

Tavuk haslamasi da yer, ozellikle suyuyla birlikte cok guzel yiyorlar

Catfhs

Anca 1 aylık gibi duruyor bu arada çok tatlıymış kedişiniz :)

Ozge00

Umarim yakin zamanda sahiplenen biri cikar.

Yzymr

Benim minik de ilk geldiği 2-3 gün mama yemedi. Size alıştıkça yiyeceğini düşünüyorum yavaş yavaş. 1.5-2 aylık kadar duruyor evet yavru kedi kuru mamalarını rahatlıkla yiyebileceğini düşünüyorum. Sade haşlanmış tavuğu çok sevecektir. Özellikle ev yoğurdu hem çok sağlıklı gelir hem de severek yer.

SBKart2207

Tavuk suyu, tavuk falan yemezse iştahı hiç olmazsa bir veterinere götürün.. iştahı olsa da kısa sürede veterinere gidip aşılarını yaptırın . Çok güzel maşallah

Ebraerdem

Benim değil ama sahiplenmezse büyütücem kapının önünde bakıcam ailem eve ikinci kediye izin vermiyor aslında çok uysal bi çocuk tam bi ev kedisi mırıl mırıl

Ebraerdem

Benim değil ama sahiplenmezse büyütücem kapının önünde bakıcam ailem eve ikinci kediye izin vermiyor aslında çok uysal bi çocuk tam bi ev kedisi mırıl mırıl

Ebraerdem

Veterinerde sadece iç dış parazitini yaptırabilirim ne yazık ki çünkü ya birine sahiplendirmem yada kapıda bakmam gerekiyo evde ailem bi kedi daha istemiyor yoğurt verdim bi tadına baktı gibi oldu ama yemedi kuru mamayı yiyor ama çok değil tavukla yaş mama yemezse zaten bi sorun var demektir anca o şekilde anlarım cevaplar için herkese teşekkürler