M&D Mi Proplan Mı

nejadekoldas

Sizce hangisi daha iyidir? ve neden biri diğerinden daha iyi

10 CEVAP

Ozge00

ProPlan Kuzu Etli Yetişkin Kuru Köpek Maması Kuru Mama içeriği:
Kuzu eti 19, mısır, kurutulmuş kanatlı proteini, mısır grizi, mısır gluten unu, prinç 8, kurutulmuş pancar küspesi, hayvansal yağ, sakatat, kurutulmuş yumurta 1,5, mineraller, balık yağı.

Nd kuzu etli İçindekiler:
Taze kemiksiz kuzu eti (26%), kurutulmuş kuzu eti (25%), patatesler, kurutulmuş tüm yumurtalar, Taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti,
hayvansal yağ, balık yağı, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuçlar, kurutulmuş şifalı bitki unu, inulin, fruktooligosakkarid, mannan-oligosakkaritler, yaban mersini tozu (0.5%), kurutulmuş elma, kurutulmuş nar, kurutulmuş tatlı portakal, ıspanak tozu, pisilyum (0.3%), Frenk üzümü tozu, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

Proplanda cokca misir,un tarzi seyler var. Bence icerige bakinca kendiniz de anlarsiniz

Kedimiriltisi

Bazi kedilere nd iyi geliyor bazilarina proplan. Biz proplan kisir olanini kullaniyoruz. Proplan kaliteli bir mama, nd de oyle.

Ozge00

Ee proplan yiyende de aynisi olabilir. kaka yeme durumu farkli bir sorun bunun mamayla alakali oldugunu sanmiyorum. Her mama her hayvana iyi gelmez. Denemeden bilemezsiniz. Baska mamalar da var illa bu ikisi olmak zorunda degil. Bana sorarsaniz benim tercihim nd olurdu. Kotu yorumlar ve iyi yorumlar her mamada var.

ZehraBulutt

Köpeklerde kaka yeme biraz davranışsal bir sorun sanırım, tabiki vitamin eksikliği durumunda da görülüyordur ama mamayla alakası olacağını sanmıyorum kaldı ki nd'nin vitamin oranları çok iyi kedi mamalarında köpeklerde de öyledir mutlaka.

nejadekoldas

Ben köpeğimi ilk aldığım zaman deli gibi kakasını yiyordu. Mama yiyordu kaka yapıyordu hop onuda miğdeye indiriyordu. Eve geldiği gün bunu yapmıştı 2 gün sonrada bir anda ölü gibi davranmaya başlamıştı yattığı yerden kalkamamıştı meğersem köpeğimde aşırı kansızlık ile vitaminsizlik varmış. Zamanla kaka yeme durumunu engellemeye çalıştık takip ettik şuanda da kakasını yaptığında bazen kokluyor anında yüzü düşüyor soamxksm

miloski

benim 3 aylık kedime mesela hep n&d kullandım sonradan fark ettim ki mama hiç iyi gelmedi kakası poposunda kalıyordu yere sürüyodu kızak hareketi yapıp demek ki içeriğinde bi şeyi sindiremiyodu. yani her kediye her mama yaramıyor ne kadar pahalı kaliteli de olsa.veteriner proplana geçirdi kullanıyorum tüy dökümü arttı ama bence şu an tüm kediler kadar eldivenle taradığımda çok tüyü geliyor normaldir diye düşünüyorum proplandan kaynaklıysa eğer onu da değiştiririm artık hillse geçerim

nejadekoldas

Bana dün mamalar hakkında bilgi sahibi olan bir hanım N&D yiyen 5 evcil hayvandan birinin kakasını yeme durumunun olduğu söylenildi. Açıkçası bunu da bir tek ondan duyunca kafamda birazcık soru işareti kalmadı desem yalan olur doğru mu bu

nejadekoldas

Çok teşekkür ederim yorumlarınız içimi rahatlattı bence de çok haklısınız Orijen yiyen köpekte de kaka yeme problemi olabilir. Tekrardan çok sağolun❤️

berko34

heriki mamada kaliteli ayrıca buradan alternatif ve kaliteli mamalara bakabilirsiniz

nejadekoldas

Ben şimdilik farklı bir internet sitesinden 2,5 kiloluk N&D aldım denemek için bakalım bizi nasıl sonuçlar bekliyo. Umarım artık bir mamada karar kılarız da hep onunla devam ederiz