Su İçmeme Sorunu

altininannesi

Arkadaşlar Altın su içmiyor son 3 haftadır o kadar sıcağa rağmen hem de veterineriyle konuştum bi bakalım getirin idrar yollarına dedi.Su içmediği için çişini de yapmıyor.Su pınarı sipariş verdim burdan baktım ama bilemiyorum neden içmiyor olabilir ki

11 CEVAP

Gelyahron

Keyfi nasıl şuan

Ozge00

Kabini degistirin,yerdeyse yukseltin. Yas mama, yogurt , Corba verebilirsiniz su alimi icin. Suyu hic mi icmiyor yoksa az mi iciyor?

altininannesi

Keyfi iyi,oyunlar oynuyoruz akşam eve geldiğimde hiçbir sorunu yok.Mama ve su kapları yüksek biraz yerden cam kullanıyorum düzenli yıkıyorum da.Az su içiyor günde en az 3 defa değiştiriyorum taze olsun sıcaklar su diye ama o koyduğum miktarın 3/1ini bile zor içip geri kalan suyu deviriyor içmediği gibi

Gelyahron

Kabızlığı yoksa endişe etmeyin, havalar sıcak olduğundan fazla yemek ve su istemiyorlar, evin değişik bölgelerinde ulaşacağı yerlere su koyabilirsiniz.

QueenMete

Merhaba, evde; tavuk, pirinç,kapya biber,havuç haşlayabilirsiniz biraz sulu hazırlarsanız su ihtiyacını da karşılamış olursunuz.
Ayrıca benim kedim de benzer davranışlar gösteriyor, fakat su bardağında su görünce içiyor. Siz de bardakta su vermeyi deneyebilirsiniz.

Aysenmstura

Su kabın içine buz atabilirsiniz ilgisini çeker içebilir bir de suya biraz yoğurt katıp verebilirsiniz sulanmış sekilde

Ayseenur10

Farklı kaplara koyup vermeyi deneyin. Bizimki tuppere da içmeye bayılıyor. Geniş ve uzun kapları tercih ediyor bide. Değişik değişik kapları deneyin

sforselin

Tavuk suyu içebilir belki tavuk seviyorsa. Ben sığır jelatiniyle jöleli mamalar gibi yapıyorum tavuk haşlamayı. Su pınarı almanız da çok iyi olmuş. Mama kabının yanında tutmamıza rağmen bol bol su içiyor. Başka kaplarda da su var evde hiç bakmıyor bile yüzlerine.

QueenMete

Merhaba, evde; tavuk, pirinç,kapya biber,havuç haşlayabilirsiniz biraz sulu hazırlarsanız su ihtiyacını da karşılamış olursunuz.
Ayrıca benim kedim de benzer davranışlar gösteriyor, fakat su bardağında su görünce içiyor. Siz de bardakta su vermeyi deneyebilirsiniz.

altininannesi

Altının kesinleşmiş bir tavuk alerjisi var o yüzden tavuk suyu veremem ama farklı yerlere farklı kaplar koymayı da denicem çok teşekkür ederim :')

sforselin

Diğer etlerin suyu, kemik suyu falan da olabilir gibi o zaman. Bizimkine kedi sütü de veriyoruz o da olabilir.