Kedim Mantar

Umayy

Merhaba,
Kedimin 10 gün önce başında kucuk bir alanda tüy dokulmesı vardı.Veteriner mantar diyerek terbisil krem verdi.Terbisilin karaciğere zararı olduğunu da okudum.Baticon sürdükten sonra her gün krem uyguluyorum ama düzelmediği gibi hızla da yayılıyor.Proplan optidermal mama yiyor ve gimcat multivitamin macun ayrıca omega3 desteği de yapıyorum fakat son 3 gündür her saat daha da yayılıyor.Tecrubesi olanlardan yardim rica ediyorum lutfen.

19 CEVAP

Umayy

Şu an basının üst kısmı kabuk bağladı tüyler de cıktı fakat kulağına da bulaştı.Baticon ve terbisilin kesinlikle faydasını gördük.Evimden veterinerden uzaktım yakalık taktıramamıştım o yüzden.Bugun geldim,yakalık da taktırıp evi de mantardan arindirirsam düzelecek inşallah.
Paylaşımınız için teşekkür ederim.

mervevehubble

Umayy hanım lütfen güncelleyin ecosin sonucunu. Bize veteriner en az 10 gün krem sürülmemiş olması lazım ecosin için demişti:/
inşallah iyileşir bizde uygularız

Umayy

Mutlaka uzun süre kullanımda ise yarıyordur.Sari kantaronun iyi gelmediği bir şey yok gibi zaten.Benim kedimin yaraları sürekli olarak yayıldığı için panik oldum.Oncelikle yayılmasını önlemem lazımdı.Onerinizi dikkate aldim teşekkür ederim.

Umayy

mervevehubble sizin için güncelleme yapmak istedim.
Ilerlemesi durdu,tüyler çıkmaya başladı,kızarıklık neredeyse tamamen geçti.Cok ama çok daha iyi görünüyor.Tamamen düzeliyor gibi geliyor sanki.Elizabeth yakalık da taktırmıştım.Persembe günü kontrole götüreceğim.Ecosin hazırlatıp evi tekrar dezenfekte edeceğim tekrarlamaması için.Yine yazarım.