Kedim Depresyona Mi Girdi

Burcu28

Merhaba arkadaslar
Benim kizim katy 3 bucuk aylik britisch shorthair onu sahiplendigimizden beri 7/24 hep benimle beraber evde nadiren onu birakip disari cikardim misafirlige de gittsem yanimda götürürdüm uzun kalicaksak. iki hafta önce ailemin yanina yurddisina geldim ve ben geldigim günden beri kizima esim bakiyor sma hal ve hareketleri cok degismis eskiden bizim yatagimizdan cikmayan katy artik hic bir sekilde yatagimiza girmez olmus agresiv olmus kendini sevdiren kizim esime hic dokundurmuyormuş kendini eşimin teyzesinin yüzünü titmalamiş severken ki aslinda katy cok uysaldir hic bir zaman tirnak cıkarmaz isirmaz. Eşim calişdiğ icin yanliz kaliyor evde acaba bu yüzden mi böyle kötü oldu yada ben gittiğim icin mi öyle oldu anlamadim bi akrabamiz bizim evde kaliyor eşim ile oda kedisini yanina getircek bayramdan sonra belki katy ye iyi gelir dedik ayni yaşdalar sadece o erkek ve sarman sizce de iyi gelirmi ona?

8 CEVAP

iremgunduz

alıştığı düzenin bozulması sizin gitmeniz kötü etkilemiş olabilir, bence diğer kediyle buluşturmak biraz risk mutlu olabiliceği gibi daha çok gerilip kavga da edebilir

Ayseenur10

Eğer başka kedilere alışık değilse diğer kediyle hemen anlaşamazlar daha çok strese girer. Evde uzun süre tekse oda strese sokuyor. Bizde 2-3 gün evde olmayınca geldiğimizde bize agresif davranıyordu ısırmaya falan çalışıyordu

FloorGang

Ben aynı yaştaki kedilerimi tanıştırdım 3 aylık ikiside birbirlerini hiç sevmediler

FloorGang

Ben aynı yaştaki kedilerimi tanıştırdım 3 aylık ikiside birbirlerini hiç sevmediler

Anonymus552223

Yeni bir kedi daha cok strese sokar iyi bir fikir degil, alisma sureleri 1 kac gun degildir ozellikle yetiskinse 1 ayi bulabilir. Esiniz sert mi davraniyor kediye? Bir sekilde korkmus saldirganlasmis demek ki

Anonymus552223

Esiniz calistigi icin ilgilenemediginden falandir, sizin baktiginiz gibi baksa ve her ihtiyaci karsilanaa sizin gidisinizdeb pek etkilenmezdi

Ayselgns

Depresyon o kadar kolay bir durum değil sepmtomları da daha yaralayıcı olur. Sizin gitmenize karşı gösterdiği tepkiler. Başka bir kedi demek +1 değişiklik demek. Bu da zor bir durum olumsuz etkilenebilir.

Burcu28

@epiglottis yok sert davranmiyor ztn ben gittiğim gün degişmeye basladi.