5 Haftalık Yavru Kediyi Beslemekte Sorun Yaşıyorum.

beyzaulu

Geçici olarak baktığım 5 haftalık yavruyu süt tozu ile besliyorum. Paket üzerinde yazdığı şekilde 6 saatte bir besleme yapıyorum. Son iki gündür yavru biberona saldırarak içmeye başladı. Biberona heyecanla tırnaklarını çıkararak sarılıp bırakmıyor, meme ucunu bulamıyor ve sürekli aç bir şekilde miyavlıyor. Meme ucunu zar zor buldurttuğumda emmeyi bırakıp yine aynı şeyleri tekrarlıyor. Neden bu şekilde davranıyor olabilir? Çünkü verdiğim mama miktarının yettiğini karnının şişmesinden anlayabiliyorum.

4 CEVAP

gatinha

Artık ağırlıklı olarak kuru mama yemesi daha iyi olur. Başlarda ıslatıp ezerek verebilirsiniz yemek istemezse ağzına koyun tadını alsın zamanla alışacaktır. Sonrasında hafif ıslak, kuru şeklinde aşamalı olarak geçebilirsiniz.

Anonymus552223

Artik baska gidalar da vermelisiniz, yas mama veya kuru mamayi islatarak verin. Agzina degdirip tadina baktirin yerler.

iidyl

5 haftalıksa süt miktarı iyice artırılıp ek gıdaya geçilmesi gerek diye biliyorum ama yavru büyütenler daha iyi bilir

FridaDora

Yumuşak doku arıyor olabilir mi? Biberonu peluşa falan sarıp deneseniz.