Kedim Yavrularını Taşıyor

ebrar010

Kedim yavrularını taşıyor, ama onlar için çok tehlikeli. Sıkışabilecekleri bir sürü yer var. Taşımaması için ne yapmam gerek. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

14 CEVAP

gatinha

Benim kedim de aynısını yapıyordu. Eğer taşıdığı yeri güvenli hale getirebiliyorsanız getirin hem onun istediği hem de içinize sinecek bir yer oluşturun. Fakat çok anlamsız bir yere taşıdıysa -ki benim kedim öyle yapıyordu- üstü kapalı karanlık bir alan ayarlayıp alışana kadar o odaya kadar kapalı tutabilirsiniz. Ben yemek ve kum temizliği haricinde anne ve yavruları neredeyse hiç rahatsız etmedim birkaç gün. Kedim de bir hafta on günlük olduklarında artık taşımayı bıraktı.

Gelyahron

Kediler evde mi bahçe de mi ?

Gelyahron

Yavruları güvende hissetmediği için taşıyor, muhtemelen daha karanlık yere taşımak isteyecektir. Ona büyük kapali bir yer yapabilirsiniz

iamhulu

Kediniz yavrularını taşıyorsa yerinden memnun değil demektir. Daha sıcak ve daha sessiz ve daha karanlık bir yer arıyordur büyük ihtimalle. Ya da insanların yavrularını sürekli rahatsız etmesi, eline alıp sevmesi gibi bir durum söz konusuysa bunu yapmayı bırakın lütfen. Kedim yatağımın altına yavrulamak istiyordu ama ben ona yuva hazırladım, ara sıra taşımaya çalışıyordu ama takip ettiğim için, kendisini yuvasında rahatsız etmediğimiz için bunu yapmaktan vazgeçti. Ortamınızı buna göre değerlendirin derim.

arest1234

anneyi ve yavrulari dogal haline birakin fazla rahatsiz etmeyin anenin yemegi ve suyunu gardiroba yakin koyun o gerisini halleder

ebrar010

Koltuğun yanına yer yaptık, şu an rahat gibi görünüyor. Eğer yine taşırsa dediğinizi yaparım. Yavrular 19 günlük

ebrar010

Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapacağım bende. Üstü açık bir yer ayarladım ama halinden memnun gibi şimdilik. Ama etrafı kokluyor umarım tekrar taşımaz.

arest1234

saglicakla buyusunler bir ay sonra zaten yavas yavas yerlerinden girip cikarlar oynarlar

ebrar010

Evde

ebrar010

Kapalı yer yaptım ama üst komşumuz çok gürültü çıkarıyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum her şeyi denedim

arest1234

gardorabin icine koyun yavrulari sesiz ve karanlik orada belli bir sure yatacaklardir annesyle.

arest1234

odanin kapisinida aralikli birakin anne girer cikar gardurobuna..

arest1234

yavrular kac gunluk haftalik..

ebrar010

İnşallah :)