Tuvaleti Nereye Atıyosunuz?

shivaila

Merhaba biraz garip bir soru olabilir ama merak ettiğimden soracağım. Kedilerinizin tuvaletini aldığınızda nereye atıyorsunuz?

Ben buzdolabı poşetine alınca sıkı sıkı bağlıyorum ve bina içindeki dış kapımızın poşet geçirilmiş çöp kutusuna atıyorum. Akşamları komple atıyorum ama, her seferinde kapağı açtığımda inanılmaz koku oluyor. Yıkıyorum arada kovayı zar zor çıkıyor, bir de bina içi olduğu için koku yayılımından korkuyorum. Acaba çift poşet mi kullansam ne yapsam bilemedim. Poşete bağlasam bile kokuyor yani. Gün içi çözüm için ne önerirsiniz?

11 CEVAP

Seliniz

Poşete koyup iki defa bağlıyorum yanii bağladıktan sonra artan kısmı da doluyorum hiç hava alış çıkışı olmuyo kokuda minimuma iniyo böylece sonrada kapının önüne koyuyorum günde bi defa apartman görevlisi alıyo zaten sorun yaşamıyoruz

shivaila

arest1234; apartmanda sadece ben yaşamıyorum, komşular rahatsız olmasın diye danışıyorum. herkes hayvansever değil. özellikle bina içi diye belirttim anlaşılır diye. çiş kakayı dert eden hayvan sahiplenmez zaten

sforselin

Bu kadar koku problemi yaşamıyoruz biz. Dümdüz buzdolabı poşetinde biriktiriyoruz. Evin çöpü atılırken onu da atıyoruz ekstra bi şey yapmadan. Yediklerinden kaynaklanıyor olabilir mi koku. Kendi mamaları ve benim hazırladığım mamalar haricinde bi şey yemiyor bizimki.

uveysuveys

Merhabalar bende aynı şekilde çöp poşetine koyuyorum onu da odamın balkonunda bir çöp kutusunun içine koyuyorum aynı şekilde koku olmaması için serin bir yerde saklamaya gayret ediyorum koku fazla yayılmasın diye, çift poşet de ayrıca mantıklı geldi şuan.

Seliniz

Ama koku hiç olmasın diyosanız pellet kullanın bence lavaboya atılabiliyo o

Gelyahron

Çöpü attığınız kovanın dibine aktif karbon dökün 2 cm kalınlık olsun. Kokuyu kesecektir

arest1234

arkadaslar kediniz varsa. çisinden kokusundan rahatsiz olmayin..baska alternatifleri yok cunki kapi acilinca bahceye cikip çiş etsin..

Catfhs

Buzdolabı poşetine koyup çöp kutusuna atıyoruz çok rahatsızlık düşünüyorsanız sokaklardaki konteynıra atabilirsiniz.

Ayselgns

Sabah ve akşam buzdolabı poşetine koyup çöp odasındaki çöpe atıyorum. Ki sitede çok fazla evcil hayvan var. Günde en az 2 kez çöp kutuları yenileniyor. Sorun yaşamıyoruz. Ama site dışında da yaşamış olsam sokaktaki çöpe inerdim. Bekletmezdim.

ZehraBulutt

Kedi atığı için ayrı bir çöp kutum var, kullanmadığımız tuvalette duruyor. Çöp atılırken onu da alıp atıyorum. Evin normal çöpüne atılmaz kedinin tuvaleti her kapak açıldığında koku yayılır.

dilaradd

Her zaman poşetlere koyuyorum akşamları da çöp konteyner ına atıyorum