Aşıdan Sonra Mama Kusma Ve Mama Vermek

betultekin02

Aşıdan sonra mama yiyip kustu ve mamaları genelde bütün bütün kusmuş. :( Nasıl o şekilde yutmuş olabilir anlamadım kustuktan sonra çok az süre geçti şimdi yine mama yiyor. Aşıdan sonra mama verilmeli mi? Veterinerim bir şey demediği için gelir gelmez mamasını koydum. Onun için mi kustu yoksa aşının normal bir yan etkisi mi?

5 CEVAP

betultekin02

Yapılan aşı karma aşı 3,5 aylık kedim

betultekin02

Yapılan aşı karma aşı 3,5 aylık kedim

yusufsaygin2

Karma aşıdan sonra halsizlik, ateş, kusma, iştahsızlık görülebilir.

Blychee

Eğer ishal de gözlemlerseniz direk veterinere götürün, bir iki sefer kusması sorun olmaz ama çok kusarsa sıkıntı, daha geçen hafta yavrulardan birini bu yüzden kaybettik. Veteriner gozleminden geçtiği halde iyiye gitmedi o yüzden geç kalmamak gerekiyor

sforselin

Ben de sahiplendikten sonra ilk veterinere gittiğimizde yaşamıştım bunu. İlk karma aşısı ve iç parazit tekrarı yapılmıştı. Eve geldiğimizde koşusturup oynadı. Hekimin verdiği çubuk ödül mamasını buldu, yedi. Mamasından da deli gibi yedi sonra da yattı, uyudu. Biraz sonra kusmaya başladı. Ödül mamasını bütün halde yutmuş hatta. O günden beri veterinerden sonra mamasını kaldırıyorum. Bi daha yaşamadık kusma durumunu. Asırı yemekten de olabilir yani. Küçücük mideleri.