Kısırlaştırma

havva00

Benim kedim 3.5 aylık bir dişi.kedimi ne zaman kısırlaştırmalıyım.internetten araştırdım bazıları 5 aylıkken bazıları 1 yaşından sonra diyor.yani kafam çok karıştı hemde korkuyorum kendime bir sorun olurmu ameliyat olurken? Gibi sorular var kafamda yardımcı olursanız sevinirim

8 CEVAP

havva00

Ve adanada güvenilir bir veteriner önerirseniz sevinirim

Catfhs

Gelişimini tamamen tamamlaması gerekiyormus çünkü bir nevi insanlardaki ergenlik dönemi gibi düşünebilirsiniz.

Catfhs

Kanseri engellediği sağlıkları için daha iyi olduğu tabiki tartışılmaz. Veterinerlerin önerisini söylemiştim size ben. Siz de kendi veterinize sorun isterseniz daha sağlıklı olur.

havva00

Teşekkür ediyorum efendim yardımınız için

Ayselgns

Erken yaptırmak bir çok sağlık sorununun önüne geçiyor ama bu kadar erken değil. 1 yaşında kedimi kısırlaştırdık. Endişenizi anlıyorum aynı duyguları yaşadığımız için fakat her müdahale bir risk. Ben işlem sırasında o bir kaç saat nasıl yoğun duygular yaşadım. Şimdiden geçmiş olsun ama veterinerinizde bu kadar erken dönemi önermeyecektir.

Catfhs

1 yaşının dolmuş olmasını öneriyorlar hep

havva00

Evet ama bazı makalelerde de erken yaptırmanın daha iyi olacağını meme kanserini engelleyeceğini söylüyorlar

Catfhs

Rica ederim sağlıklı günler dilerim patili dostunuzla :)