Yeni Sahiplendiğim Yavru Kedi Mama Yemiyor Kumda Durmuyor

yarenmizrak

Merhaba ben henüz yeni yavru bir kedi sahiplendim. Sütten kesildi, kuru mama da yiyor. 1 buçuk aylık. Ancak bizim eve geldiğinden beri mamadan hiç yemedi. 24 saat oldu. Gidip özellikle eski evinde yediğinden aldım yüzüne bile bakmıyor mamanın. Yumurta verdik onu yedi, mamanin içine koyduk ağzına yumurtayla mama geldiğinde mamayi tükürdü. Napalim bilmiyoruz.

10 CEVAP

Merzela

Bende yemeyen bir bebek büyüttüm. Öncelikle mama değişikliği yapın ben yemesi için tüm mamaları denemiştim nerdeyse bizimkinde mamayı kıramıyordu. Royal canın baby cat çok minik taneli onu yemişti. Bide ilk bir hafta böyle oluyor alışmaı gerek. Su bile içiyordu şırıngayla agzına sıkıyorum çok şükür şimdi büyüdü bebegim. İnşallah sizinki de hemen alışır ve büyür.

Yzymr

Benim minik de yemiyordu. Yaş mama ile karıştırıp vere vere alıştırdım. Tadına baksın diye zorla ağzına dayanmıştım öyle de yemişti.

yarenmizrak

Yas mamayla karıştırmayı deneyeyim bir umarım yer minik

yarenmizrak

Evde oynuyor oraya buraya uçuyor tepelere çıkıyor mutlu da gözüküyor anlamadık vallahi

QueenMete

Merhaba, öncelikle çok küçük sahiplenmişsiniz kedinizi. Yeterince anne sütü alması için 70 günü tamamlamış olması gerekirdi. Kedi süt tozu verebilirsiniz veya royal canin mother&baby cat mamasından. Ayrıca özellikle yavru kedilerde sürekli mama değişimi yapılmamalı sindirim hastalıklarına yol açarsınız. Yaş mama verecek okursanız da ılık olmalı ve bir tatlı kaşığını geçmemeli. Unutmadan mama yemesi ile ilgilenirken su içip içmediğini gözardı etmeyiniz. Yavrunuzun tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

iidyl

ufaktan bi depresyona girmiş olabilir, kendi haline bırakın biraz daha devam ederse bir veterinerle görüşün

kumuna koyun patilerini sürtün oranın tuvalet olduğunu anlasın

QueenMete

Merhaba, öncelikle çok küçük sahiplenmişsiniz kedinizi. Yeterince anne sütü alması için 70 günü tamamlamış olması gerekirdi. Kedi süt tozu verebilirsiniz veya royal canin mother&baby cat mamasından. Ayrıca özellikle yavru kedilerde sürekli mama değişimi yapılmamalı sindirim hastalıklarına yol açarsınız. Yaş mama verecek okursanız da ılık olmalı ve bir tatlı kaşığını geçmemeli. Unutmadan mama yemesi ile ilgilenirken su içip içmediğini gözardı etmeyiniz. Yavrunuzun tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

yarenmizrak

Anne emzirmiyor ki, veterinere de sorduk sorun olmaz demişti. Tüm yavrular sütten kesildi kesilmeden almam zaten. Su da ilk başta içmiyordu, bugün içmeye başladı onu da. Süt tozu deneyecegim bebis sağlıklı olsun yeter.

elberp

Aynı durumu biz de yaşamıştık. Yavrum evimize geldiğinde 2 gün hiç kuru mama yemedi. İlk günlerin heyecanıyla çok korkuttu. Yaş mamayı tek başına yiyordu fakat içine birkaç tane kuru mama koyunca onu bile doğru düzgün yemiyordu. Bendeki N&D'yi hiç yemiyordu, annesinin yanındayken yaş mamaya karıştırılarak yediği Pro Plan ve Royal Canin'i almıştım, onları da çok az yedi, sadece tadına baktı denebilir. Sonra aklıma gelip kuru mamayı küçük bir tabağa az miktarlarda koyarak suyla yumuşattığım an direk yemeye başladı, sert kuru mamayı yemeye alışmamış. Birkaç gün bu şekilde suyla yumuşatarak verdikten sonra yavaş yavaş nemini azalttım ve tamamen kuru halde yemeye başladı. Suyla yumuşatmayı çok küçük miktarlarda yapın. Tamamını bitiremezse, o ıslanmış kuru mamadan artanları sonradan yemiyor pek, beklemiş halini sevmiyor. Bizimki öyleydi yani.

yarenmizrak

Selamlar herkese, biz problemimizi cozduk. Benzer bir problem yaşayan olur diye paylaşmak istedim. Suyla yumuşatmayi denedim beyefendi yemedi, sonra bi arkadaşım tavuk suyu önerdi. Bulyondan minnnnicik bi sey alıp eritip mamaya döktüm sapir supur yedi. Baktım ise yarıyor tavuk hasladim, bulyon ağır sağlıksız bir şey vermek istemedim vermeyi düşünen varsa vermeyin bence. Mamaya tavuk suyunu dökmemle saldırması bir oldu kuru mamaya döktüm katir kutur yedi. Sonra direk kuru mama yemeye başladı, 2 kere bitirdi hicbir sey koymadan. Yeni evden dolayı olduğunu düşünüyorum, yemesi için bi motivasyon lazımdı sanki ahahhsxidhdj herkese teşekkür ederim