Kedim De Kepeklenme Var

Baharpuffy

Merhabalar yeni fark ettim kedimi tararken kepek çıktığını gördüm ama aşırı fazla değil.Neden olmuş olabilir havalar aşırı sıcak ondan olabilir mi ?
Mama değişikliğide yapabilirim bunun için önerdiğiniz mamalar var mı?

7 CEVAP

iidyl

hangi mamayı kullanıyorsunuz? kediniz kısır mı yetişkin mi yavru mu?

eksik bilgi olunca bilgi vermek zorlaşıyor

bazı markaların deri sağlığı için özel mamaları var onları deneyebilirsiniz büyük ihtimalle mamadandır ben hiç havalar yüzünden kepeklenen kedi görmedim ama olur mu olur ondan da olabilir siz yine de deri ve tüy sağlığına özel mamalardan kullanın

yusufsaygin2

Mamadandır büyük ihtimalle. Gözleme devam edin.

bbeyzvv

bazı kedilerde deri kuruluğuna bağlı kepeklenme olabiliyor veterinerimiz azsa endişelenmeyin demişti 1 kedimde var bizimkilerin zoruyla eskiden ayda bir yıkadığım için oldu şimdi hiçbirini asla yıkamıyorum kedinizi yıkar mıydınız

Seliniz

Mamadan olabilir bencede değiştirin tavuklu mamalar bazı kedilerde kepek yapıyo

QueenMete

Merhaba, kediniz için geçmiş olsun. Mamadan olabilir ve yeterince su içmiyorsa o da yapabilir. Gimcat deri ve tüy sağlığı için macunlardan verebilirsiniz ya da matisse mama kedilerin deri ve tüy sağlığına iyi geliyor, hills mama markasının tüy ve deri sağlığı için olanları var kullanabilirsiniz.

Baharpuffy

Kedimi yıkarım ama en son geçen yıl yıkamıştım mama olarakta proplan kısır tavuklu kedi maması kullanıyorum

Baharpuffy

Hills in hassas ciltler için olan mamasını istedim şimdi onu bi denicem bakalım.