Tüy Aparat Önerisi?

Merzela

Kedim çok fazla tüy dökmeye başladı. Tarağı var fakat fazla iş görmüyor. En iyi tüy toplayan tarak veya eldiven hangisini almam gerekiyor. Kararsız kaldım. Yardımcı olur musunuz?

5 CEVAP

iidyl

furminator kullanıyorum bayağı da memnunum ama tek başına yetmiyor ayrıca normal bi taraktan ziyade tüy bakımı yapıyor kırık ve güçsüz tüyleri keserek pırıl pırıl oluyor tüyleri tarandıktan sonra

ama dediğim gibi tek başına yetmez eldiven+furminator kullanabilirsiniz veya normal tarak+furminator

dikkat edin orijinal alın ama çok sahte ürün var piyasada

Ozge00

Benim tekir kedime tarak yetiyor ama uzun tuylu ise bilemem. Furminator ile haftada en fazla 1 veya 2 kez taranmasi oneriliyor. Diger gunler normal tarak veya eldiven ile tarayabilirsiniz. Cok asiri bir dokulme soz konusu ise takviye de alip verebilirsiniz. Uzun tuylu kedilerde ozellikle malt kullanimi cok onemli, bagirsaklarda tikanma olabiliyor

QueenMete

Kediniz yavru ise ince ve sık dilli tarak işinizi görür. Eğer ergen veya daha büyük ise furminatör işinizi görecektir. Eldiven furminatör kadar iş görmüyor.

Ozge00

Furminator tarak hepsinden iyi bence. Cok iyi aliyor. Benim tercihim ilk o olurdu. Sonra eldiven gelir.

Merzela

Kedim 4 aylık. Furminator kullanmak pek istemiyorum aslında okadar aşırı bir dökülme yok. Petzoom nasıl kullananlar var mı?