Kedi Sahiplendiģimde Alışmasını Nasil Sağlarım

Tanseli

Mesela kedi sahiplendim kedimi yeni evine nasıl nasıl alıştırabilirim yada nasıl alışır

6 CEVAP

Blychee

İlk olarak kediye yalnızca kumunun mamasinin yerini gösterin, sonrasında hiçbir şekilde ellemeyin. Kendi kendine bütün evi gezecek keşfedecek hakim olacak, ondan sonra da size kendi gelecek. İlk mekan degistirdiklerinde aşırı tedirgin olurlar. O yüzden siz hayvanı eve getirip direk kucağınıza alıp sevmeye kalkışmayın. Bırakın keşfini yapsın kendini güvende hissetsin hemen alışır zaten

Seliniz

Zamanla olan bişey bu pek tavsiyelik durumu yok ama heyecanınızı anlayabiliyorumm çok tatlı duygular bunlar hele evinizde geçirceği ilk gece çok güzel olacak tadını iyice çıkarınn kediyi çok darlamayın evi keşfetmesine izin verin gerisi kendiliğinden gelişiyo ztn sağlıklı ömürleri olsun yavrucağın

QueenMete

Diğer üyenin de dediği gibi ona zaman tanıyın oyunlar oynayın o kendiliğinden sevdirecektir kendini. Kucaklamaya çalışmayın, bir odaya kapatmayın ve evin içinde yürürken dikkatli olun, ne zaman nerden çıkacakları belli olmuyor ve canı yanarsa size yaklaşması zor olur. Tüyü kadar ömrü olsun yavrucağın.

QueenMete

Diğer üyenin de dediği gibi ona zaman tanıyın oyunlar oynayın o kendiliğinden sevdirecektir kendini. Kucaklamaya çalışmayın, bir odaya kapatmayın ve evin içinde yürürken dikkatli olun, ne zaman nerden çıkacakları belli olmuyor ve canı yanarsa size yaklaşması zor olur. Tüyü kadar ömrü olsun yavrucağın.

Merzela

Kedinizin yaşına bağlı aslında alışma evresi. Küçükse 1 haftada alışır. Büyükse biraz zorlayabilir. Benim bıcır 4 aylık oldu. Yabancılara fena halde tıslıyor. Tatile bile onla gidiyorum. Başkasına alışmasını geçtim saldırır diye korkutuyor bazen :D

sforselin

Bi odaya kapatmayın denmiş ama ben araştırdığımda herkes önce tek odada tutulması gerektiğini orada tüm eşyalarını tanıtmayı ve ondan sonra evin her yerini kullanmasına izin verilmesi gerektiğini söylüyordu. Ben de buna uydum tamamen ve ilk geceden beri hiçbir sorun yaşamadan alıştı evimize. Normalde bir hafta gibi bir süre vermişlerdi ama bizim kız çabuk alıştı ve çok meraklıydı. O kadar tutmadık o yüzden.