Kedimin İdrarında Kan Var

rojan

Geçen hafta karameli klozete alıştırmaya çalışmıştım baktık olmuyor tekrar kuma döndük. 5 gündür iyiydi sorun yoktu ta ki bu sabaha kadar neredeyse 10 kere gidip çiş yaptı kanlı kanlı Bi kerede gitti klozete yaptı biz şok olduk gene kanlıdı hemen veterinere götürdüm film felan çekmediler sadece Bi antibiyotik ve B vitamini ignesi yaptılar. O kadarda ilgilenmediler hafta içi 5 gün götürüp antibiyotik iğnesi yapmam gerekiyormuş. Yol çok uzak arabada yok sadece pazar günü tek götürebiliyorum oda eşim evde oluyor çocukların yanında kalıyor diye. Çocukları kimseyede bırakamıyorum. Böyle bi durum yaşayan var mı antibiyotik şurup olarak iyi gelir mi öneren var mı

15 CEVAP

rojan

Hepinize çok teşekkür ederim bugün veteriner aradım. İdrarlı kanla birlikte miyavlıyor sa sorun vardır ama miyavlamadan zorlanmadan yapıyorsa sorun yoktur dedi. Bugun kanaması yoktu gayet herşey normaldi. Klozete alıştırma sırasında 2 gun boyunca ıdrarını tutmuştu yapmıyordu o yuzden de olabilir dedi veteriner. Şunu anladım yavruyken alıştırmak gerekiyormuş şuan 1 bucuk yaşında bir delikanlı strese girmiş oglum benim kıyamam butun kumlar sana feda olsun :)

Seliniz

İmkanınız varsa başka bir veterinere götürün kanlı idrar çok büyük sorunların habercisi olabiliyor allah korusun götürme imkanınız yoksada mesaj yollayın fotoğraf atıp danışmak için veterinere ama yok öyle vitaminle iğneyle düzelmez tahlil olmadan

rojan

Tahlilde yapmadılar ki ona sinir oldum. Bizim çevrede veteriner çok ama hepsi büyükbaş hayvan felan bakıyorlar. Ve Diyarbakır'daki en iyi veterinere götürdüm oda 6 km uzaklıktadır. Bi hafta boyunca götürmem lazım. Ve burda virüs vakasıda artmiş çocuklarımıda pek dışarı çıkarmak istemiyorum.

Seliniz

Sizde çok haklısınız çok geçmiş olsun ama tahlil şart böyle durumlarda inş iyileşir yavrunuz sağlıcakla kalınn

rojan

Teşekkür ederim inşallah

Ayseenur10

Kumuna çiş yaptığında yaptığı çiş miktarı ne kadar oluyor? Yani 10 kez gitti yazmışsınız az miktarda mi yapıyor?

Ayseenur10

Ayrıca erkek mi kediniz ve kısır mı

Gelyahron

İdrar yaparken miyavliyor mu?

Gelyahron

10 kere tuvalete gitti demişsiniz, az miktarda yapıyorsa büyük ihtimal mesanesinde taş var . İyi bir veterinerin mudahele etmesi gerekiyor.

rojan

Erkektir. Az miktar derken 20 dakikada 10 kere gitti her gidişinde bir yemek kaşığı kadardı kanlıydı çünkü yanındaydım bakıyordum. Hiç miyavlamadı her zamanki gibi sakin ve normaldi. Ve hep uyuyor zaten o yuzden dikkatimi çekti

rojan

Ben veterinere götürdüm de benim kadar paniklemediler normal birşeymiş gibi iğne yaptılar gönderdiler. hastaneye kendim için gitsem önce idrar ve kan tahlili alırlar sonra gerekiyorsa antibiyotik yazarlar yanlışmıyım...

rojan

Kısır degil

Ayseenur10

Mamasından ve az su tüketiminden kaynaklı erkek kedilerin idrar yolları dar olduğu için kum birikiyor. Bizimde başımıza geldi ve normalde sonda takıp boşaltmaları gerekirdi. Ayrıca sadece antibiyotikle olmaz urinary mama kullanmanız gerekli bunuda veterinerden temin edebilirsiniz. Kan tahlili yapıp protein üre değerlerine bakılmalı. Eğer ilerlerse böbrekleri de zarar görür başka veterinere gitme imkanınız yok mu

Gelyahron

Anlattığınız durum, mesane tıkalı. Yani idrar torbada birikmeden çıkmak istiyor. siz başka veterinere götürün. Taş ya da kum varsa idrar yolunu tıkayıp ileri derecede böbrek yetmezliğine yol açabilir. RENALOF diye bir solüsyon var mutlaka kullanmaniz gerekiyor

rojan

Hepinize çok teşekkür ederim bugün veteriner aradım. İdrarlı kanla birlikte miyavlıyor sa sorun vardır ama miyavlamadan zorlanmadan yapıyorsa sorun yoktur dedi. Bugun kanaması yoktu gayet herşey normaldi. Klozete alıştırma sırasında 2 gun boyunca ıdrarını tutmuştu yapmıyordu o yuzden de olabilir dedi veteriner. Şunu anladım yavruyken alıştırmak gerekiyormuş şuan 1 bucuk yaşında bir delikanlı strese girmiş oglum benim kıyamam butun kumlar sana feda olsun ????