Kedim Çok Aşırı Tüğ Döküyor

NurtenB

Kedim suan 11 aylik ve çok cok fazla tug dokuyor çok kedi baktim ama hicbirinde bu kadar tüğ sorunu yasamadim hangi mama tug dokumune daha cok engel oluyor veya vitamin bu konuda gercekten yardima ihtiyacim var

6 CEVAP

Seliniz

Hangi mamanın döktüğü iyi geldiği fln sizin farklı farklı mamalar alıp görceğiniz bişey biz öneremeyiz ama genelde balıklı mamalar iyi geliyo tüy dökümüne isterseniz veterinerinizede bi sorun belki vitamin eksikliği fln vardır yanlış yönlendirme olmasınn sağlıcaklaa

zeynepbengusu

Benimki de kuru mama az yediği için yas mamayla karıştırarak veriyorum kuru mamayi. Şuan briti kullanıyorum çok sevdi kuru mamayi da yemeye alıştı içine kata kata karışık yiyor. Kaliteli yaş mamalardan verebilirsiniz. Çok fazla tavuk vermeyin bizim veterinerimizde söylemişti veya tavuğu hasladiktan sonra az az mamalarinin içine koyabilirsiniz

mra

Merhaba, biz ND Tahılsız Geyik Etli ve Proplan Elegant ( tüy dökümüne iyi gelen) mamalarını kullanıyoruz. Kedilerim uzun tüylü olmasına rağmen neredeyse bu tip problemlerle karşılaşmıyoruz. Kediniz de 11 aylık olduğuna göre bu mamaları kullanması sorun olmaz bence.

anjelik123

bende proplan elegant kullanıyorum longhair kedime ama pek bir faydası olmadı gibi hala döküyor. proplan kuzulu da kısa tüylü kedime çok iyi geldi tüy dökümünü kışın baya azaltmıştı zaten yazında işe yarıyor

NurtenB

Tsk ederim. Ben yasmama veriyordum haftada 3 veya 4 gun tavuk gogsu arada da yumurta kuru mamaya alistiramadim cani istedimi oyun oynar gibi kandirim birkac tane yedirebiliyorum yoksa dayak yemis gibi mama kabini gordumu kaciyor. Veteriner kuru mamaya alistirmam gerektigini soyledi onuda yapamadim bu yuzden ????????

NurtenB

Tsk ederim. Ben yasmama veriyordum haftada 3 veya 4 gun tavuk gogsu arada da yumurta kuru mamaya alistiramadim cani istedimi oyun oynar gibi kandirim birkac tane yedirebiliyorum yoksa dayak yemis gibi mama kabini gordumu kaciyor. Veteriner kuru mamaya alistirmam gerektigini soyledi onuda yapamadim bu yuzden ????????