Kedi Tasması

harikayanadur

arkadaşlar merhaba. kediler için tasmanın bir zararı var mıdır? altında pire toplanır diye okudum bir sitede. şimdiden teşekkürler.

8 CEVAP

kedilikizzz

Yoo bilinçli bir şekilde yani onu sıkmayacak ya da gevşek bırakmayacak şekilde takarsanız en fazla 2 günde alışır ve bir zararı yoktur. Sadece yaz aylarında biraz daraltabiliyor kediciklerimizi. Takıp 2 parmağınızın girebilceği kadar gevşek bırakıp bırakmadığınızı kontrol edin çok sıkı olması çok tehlikeli ve çok gevşek olması da çok riskli çünkü biyerlere geçip takılabilir yavruya zarar verebilir. Başarılar :)

polo

ben tavsiye etmiyorum çünkü kötü bir deneyim yaşadım evden dışarı çıkmayan bir kedi ise asla bi kaç ay önce ben uyurken yavrum tasmasını agzına geçirmiş ve çıkarmak için ugraşırken agzı patileri baştan aşşagı tahriş olmuş kanamış o kadar vicdan azabı duydumki bu yüzden

kedilikizzz

Ne kadar küçük eğer 6,7 haftalık falansa pire için spreyler uygulanıyor damla için çok küçük olmaması gerekli.

kedilikizzz

Polo kötü deneyim için geçmiş olsun ben hiç böyle bir problem yaşamadım. Yaşasam asla tavsiye etmem tabii

harikayanadur

kedimiz daha 5 haftalık anne sütünden daha kesilmedi 6.haftanın sonunda getirecekler gelmeden araştırim dedim

polo

yani açıkcası ben evden dışarı çıkmayan bir kedi için saçma buluyorum hiç bir fonksiyonu olmayan sadece görsel amaçlı hayvanı rahatsız etmekten başka hiç bir amacı yok sırf süslü görünsün diye bizim onlara haksızlık yaptıgımızı düşünüyorum hadi köpek olsa neyse egitim için takılıyor ama kedide gereksiz ve pire için yine eger kediniz sokaga çıkmıyorsa ve ev temizse pire tasması yine gereksiz aşılarını düzenli yaptıran temiz kedide pire olmaz

harikayanadur

peki teşekkürler yavru kediler için pire damlası kullanılabilir mi

harikayanadur

peki haklısınız çok teşekkür ederim görüşleriniz için.