N&D Kedi Mamasına Geçmeli Miyim?

Baharpuffy

Arkadaşlar kedime şuan proplan kısır kedi maması veriyorum.Kedimin idrar enfeksiyonu rahatsızlığı var bu mama baya iyi geldi o açıdan ama içerik olarak n&d daha kaliteli.Yani n&d ye geçsem kedim rahatsızlaşır mı?Sizce geçiyim mi n&d ye yoksa proplanda mı kalayım?

9 CEVAP

sforselin

Veteriner mamaları var hastalıklara özel, daha yüksek fiyatlılar ama hekiminizin önerisiyle onlardan kullanmanız daha mantıklı gibi.

cicek67

Hill's markasının hastalıklara özel mamaları oluyor. Bizim büyük kedidin idrarinda kristallenme var demişlerdi hills kullandık düzeldi. Aynı zamanda kabız sorunuda vardı yine onu da 1 ay hills kullanarak atlattık. Tabii ki veteriner hekim tavsiyesi üzerine. Hangi hastalıklara hangi paket vet. Hekim veriyor zaten

Ayseenur10

İdrar yolu tıkanmalarına fazla proteinde neden oluyor. Bizde n&d kullanıyorduk protein ve üre yükselmiş, idrar yolları tıkandı. Urinary mamaya geçtik. Yüksek proteinli mamalar kullanacaksanız dikkat etmekte fayda var.

Kedimiriltisi

Nd çok protein içerdiğinden idrar yolu hastalıklarında kullanılmamalıdır!

Baharpuffy

Biz vet e gittiğimizde mamasını değiştirebilirsin dedi sadece hangi marka olacağını demedi ben de proplan a geçtim ki yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz düzeltti rahatsızlığını sadece n&d ye geçsem bir sorun olur mu kullanan var mı diye sormuştum

Baharpuffy

1 aydır değil bir yıldır yanlış yazmîşım

sabaoguzz

geçin

sabaoguzz

geçin

alyusuf

evet