Kedi Balkon Sorunu

Firfir1

Benim kedim balkonu aşırı aşırı seven bi hayvan ama 4. Kattaki bi evin balkonu onun için aşırı tehlikeli olduğunu düşündüğümüz için cam pencere kapı açmıyoduk asla sineklik yaptırdım yırttı onu en son araştırırken bunu buldum tamamiyle kendim yaptım sadece çitaları marangozda birleştirttim becerebilen onu da kendi yapabilir toplam 60 tl ye mal oldu koca balkon kapısı için tak çıkar şeklinde camı açınca takıyosun kapatırken çıkartıyosun denemesini de yaptık fırfır biraz arıza olduğu için tellerin en tepesine tırmandı ve hiç yerinden hareket bile etmedi teller (puntalı tel olarak geçiyo isteyen olursa) yani yok kedim balkondan düştü yok şöyle böyle gibi bahaneler üretmeyin lütfen bi cana bakıyosanız sorumluğuluğu üstlendiyseniz onu her şekilde korumak zorundasınız başka hiç bir şansınız yok bunun bahanesi de olamaz

13 CEVAP

bbeyzvv

yahu niye kediye balkonu yasaklıyorsunuz çok uyguna fileler var alın balkona takın yavrucaklar zaten dışarı çıkamıyor bide balkona çıkamasalar iyice daralırlar

Kediye çok üzüldüm ya... tamam canı önemli tabiki ama dışarıyı izlemeyi seven hayvanlar bunlar daha yapıcı bir çözüm bulsaydınız keşke.

alyusuf

file yapın.

sursenem

en iyisi file arkadaşlarr

Firfir1

Yasaklamak değil sorun emin olun benim kedim fileyi o dişleriyle keser aşırı hareketli bi kedi yoksa bende isterim tabikide balkona çıkmasını ve merak etmeyin balkonun yanında dışarıyı rahatlıkla görebileceği kocaman cam var yatağı da orda gün boyu orada duruyo dışarıyı izliyo

Firfir1

Fileye güvenip balkona bırakamam yani onu kuş görsün o tele bile tırmanıyo fileyi ne hale getirir allah bilir

Firfir1

Hayır pencerenin çerçeve kısmının içine yerleştiriyosun

Ozge00

O zman tel olanlardan alin. Onlara bir sey yapamiyorlar hem cokta ucuz.

Ozge00

Teli kemirip kopartamaz Yani fileden, ipten daha guvenli

bbeyzvv

fileyi de koparamaz

FridaDora

Herhangi bir kilit sistemi var mı? Nasıl sabit duruyor? Tırmanınca geriye düşmüyor mu?

Melis77

Şimdi burda çok yazan var sizi çok iyi anlıyorum. Bende balkona çıkartmıyorum ama bütün pencerelerden dışarıyı görebiliyor. Bütün pencerelerde sineklik+kilit var. Yine aynı mantığa düşüyor yani. Eğer çok pencereniz varsa balkona çıkmasa da olur diye düşünüyorum.

Firfir1

@melis77 Herkes kendi kedisi üzerinden yorum yapıyo ben ne olursa olsun o riske girmem yani evde birsürü cam var cam yatağı var