Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Ağız Kokusu ?

AnneRoss
AnneRoss

4312 Puan

Merhabalar. Bugün kedimin yakınındayken kedimin esnemesi sonucu ağzının kötü koktuğunu tecrübe ettim maalesef dksldflf Ağzında ve diş etlerinde bir sorun yok gibi görünürde, dışkısında parazit falan da yok neden olabilir ? Kuru mama olarak Mystik Gurme, yaş mama olarak Felix Junior Tavuklu, arada ödül krakeri olarak da Dreamies (mavi somonlu olan) kullanıyoruz. Henüz bize alışabilmiş bi kedi değil o yüzden dişlerini fırçalamam ihtimal dahilinde değik ne yazık ki :/


7 CEVAP

Kuru mama yedirirken aynı sorun benim kedimde de vardı.
Köpek sahiplenip kasaptan köpek için et almaya başladığımda kedime de kemikli et yedirmeye başladım ve şu an gayet sağlıklı. Hem dinç hem öyle koku vs problemi yok ve tüyleri parlamaya başladı, tavsiye ederim.


sforselin
sforselin

10283

Yavru kedilerde diş değişimi zamanları ağız kokusu olabilirmiş. Yetişkinse ağız sağlığında bi problem olabilir. Ya da mamasının kokusu size kötü gelmiş olabilir jbbj Duruma göre hekiminize danışmanızı tavsiye ederim. Ağız sağlığı insanlardaki gibi sonrasında çok daha büyük problemlere yol açabilir.


FloorGang
FloorGang

2298

Yedikleri yaş mamalar yüzünden ağızlarının kokması normal aslında. Dişlerini temizleyecek birşey yok. Normalde kemiklerle dişlerini temizlerlermiş. Tavuk kemikleri verebilirsin üstünde et kalmış azıcık.


yusufsaygin2
yusufsaygin2

11903

Kediniz kaç yaşında


Gelyahron
Gelyahron

116291

Sürekli bir koku varsa Midesinde yada böbreğinde sorun başlangıcı olabilir. ihtimal dahilinde değerlendirmeniz gerekirse veterinerin kan tahlili yapması daha uygun olur.


Seliniz
Seliniz

854

Diş değişimi , sindirimle ilgili bir sorun , parazit , mamanın etkisi , ağızda yara fln sebep olabilir demişti vetimiz . Bunlardan biridir sizinkide bence .


AnneRoss
AnneRoss

4312

10 aylık kedim, hala diş değiştiriyo olabilir mi ki ? Sanırım bu sıralar fazla yaş mama vermiş olabiliriz kaşla göz arasında herhalde ondandır çünkü daha öncesinde yoktu gibi. Teşekkür ediyorum cevaplarınız için, aşı vakti geldiğinde yine de kontrol ettiririm mutlaka ????☺️


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 118 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25391 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR