Papatya Çayı Pire Kovar Mı

Kediannesi12

Arkadaşlar toplanmış papatyayı kaynatıp kediyi silsem pireler gider mi? Bileğisin olan var mı

3 CEVAP

sforselin

Papatya çayının bildiğim kadarıyla pire kovucu özelliği yok. Kendini belli sepeblerle temizleyemeyen kedilerde kullanıyorlar genellikle. Biberiye yağının da dış parazit damlaları kadar etkili olacağını sanmam.

Gelyahron

Tüylerini dezenfekte etmekten başka bir işe yaramadı. Halen kullanmaya devam ediyoruz ama içine bir damladan daha az biberiye yağı damlatıyoruz. Tam etki sağlamıyor ama

Ozge00

Ise yarayacagini sanmam.