Köpek Eğitimi

ecrinur

köpeğimi eğitemi yorum tuvaleti konusunda nasıl alıştırıcam

3 CEVAP

Nukte

Öncelikle köpek çiti almalısınız, ********da ve daha nice mağazada var. Çitin içine ped ve gazete kağıdı koyun mutlaka. Het üç saatte bir dışarıya çıkarın, alışması beş ayı bulabilir çünkü köpekler yavruyken pek çişini tutamıyor.

Nukte

Köpek çitten çıkmamalı evde gezmemeli bu arada kucaklayıp dışarı çıkaracaksınız

Kesten

Çit ve ped pek doğru bir yaklaşım olmaz bu durumda. Köpekler içgüdüsel olarak tuvaletlerini yaşadıkları güvenli bölgelerine yani sürü merkezlerine yapmaz. Köpeğiniz tutamayacağı raddede salıvermiş olmalı. Yetişkin bir köpek günde üç kez tuvalete çıkmalı. Burada tavsiyem sabah en geç 7 gibi çıkıp gezinmeniz. Çişini/kakasını yapana kadar devam edin. Akşamüstü ve gece hemen uyumadan önce de bunu tekrarlayın. Eğer ki tuvalete düzenli olarak çıkıyorsanız iki seçenek daha var. Birisi koku ile baskılamak için yapıyor olabilir. Testesteron seviyesi yüksek ise köpeğinizin sizin kolunuzun yoğun olduğu yerlere yapıyorsa bunu bu yüzden olması muhtemel. Birinin yastığına vs yapıyorsa. Bu kişiden büyük saygısızlık gördüğü için yapıyordur bunu. Son seçenek ise çok üstüne gittiğinizde köpeğiniz ısı güdümlü füzelerden kurtulmaya çalışan uçak misali dikkat dağıtmak için salıyor olabilir. Sağlıklı günler.