Acana Hareketsiz Kısır Kediye Verilir Mi?

nisanor

Acana balıklı mamanın içerisinde %37 ham protein var. Bu zaten her kaliteli mamada var. Kalitesiz bir mamada bile; karbonhidratı tavan yapmış olanlarda mesela, %35 ham protein var. onları kullanırken kimse "bu kadar protein çokkk" demiyor. Ama konu acana olunca çok oluyor. Bilmediğim, gözden kaçırdığım bir şey mi var? Kedim kısır ve az hareketli. Kullanıcı yorumlarına baktım "öyleyse almayın, böbrekleri zarar görür" diyorlar. Ama aynı protein oranına sahip bir sürü mama için asla böyle bir şey duymadım. Bilenlerden, deneyenlerden, araştıranlardan cevap bekliyorum.

5 CEVAP

yusufsaygin2

:')

Sselin1

Evet cevabi bilinmeyen sorulardan :) bobrek tasi sorunu yasayan kedilerin cogu pro plan tarzi mamalar kullanmis aslinda. yani bu problem sadece acana kullanan kediler de oluşmuyor. Genel olarak kuru mama sebepli bir hastalik. Orijen evet protein orani yuksek ama dediginiz gibi acananin protein orani gayet normal. Mamayi kullanmadan once kedinize test yaptirp 2-3 ay kullandiktan sonra da test yaptirarak olumsuz bir sonucu olmus mu anlayabilirsiniz sanrm. Cunku her mamamin her kediye etkisi ayni olmuyor. Ya da Bir mama her anlamda iyi gelmeyebilir tek tip beslenmeyi dogru bulmuyorum oyuzden. Dönüşümlü olarak tahilli ve tahilsiz kuru mama kullanmak daha iyi. Ek olarak cesit cesit yas mama :)

Ozge00

Karbonhidrat ne kadar?
100 – ( protein oranı + yağ oranı + lif oranı + kül oranı + nem oranı) = karbonhidrat yüzdesi

nisanor

evet biliyorum. fati sağ olsun :) %22 idi sanırım. %18 olanı da var

nisanor

teşekkürler, nd vereyim ben.. protein oranları aynı olsa da ben bi ürktüm milletimiz sağ olsun :)