Kedim Kuduz Mu

Vivi18203

Ben yaklaşık 3 hafta önce bir kedi sahiplendim şuanda 3 aylık ve anladığım kadarıyla eski sahibi hiç evden çıkarmamış
Kedimin annesi ve babasını da evden çıkarmıyormuş
Sorun kedim çok ısırması ve saldırması yani artık oyun mu oynuyor napıyor hiç ayırt edemiyorum .. ısırıklar da sert yani ısırdığında yaram baya kaniyor
Birileri bana diş çıkardığı için öyle yapıyor dediler ama bilmiyorum
Bugün farkettim ki iki defa kusmuş, alakası olup olmadığını bilmiyorum ama kedim kuduz olmuş olabilir mi ??

3 CEVAP

Ozge00

Isirma normal de kusma normal degil veterinere danisin.

Onceki kisiyle ayni mamayi vermiyorsaniz kediye ondan da olabilir. Son birkac gun icinde farkli bir sey yediyse de olabilir. bunlar sizin evde fark edebileceginiz seyler. Daha ilersini biz anlayamayiz. Hasta olabilir. Bence bugun veya yarin veterinere goturun

rjn-90

bizimkide 5 aylıktı ilk zamanlarda okşarken severken birden hırçınlaşıp pençe atıyordu ısırıyordu bildigin kavgaya tutuşuyorduk kollarım ellerim hep çiziklerle doluydu kolarımı gorenler eşimle kavga etigimi düşünüyorlardı çünkü çizikler bir ıkı hafta kalıyordu.şuan 1 bucuk yaşında eskisi gibi pek oynamıyor heleki tırmalama pençeleme huyu yok artık.yani yavruyken boyle olabiliyorlar tabiatları geregince.ama kusma iyi bir şey degildir mamasıyla alakalı olabilir.kusmaları devam ederse 3 4 defa daha kusarsa hemen veterinere gotur.yabancı cisimde yutmuş olabilir.

iidyl

ihtimali bile varsa soluğu veterinerde alın çok riskli bi hastalık