Kedimin Patileri Arasındaki Kılları Kesmeli Miyim?

MehmetDMerlin

Kedim 3. Ayına girdi ve patisinin arasından tüyler çıktı bazen aralarında pislik ya da kedi kumu kalıyor kendi temizlemezse mecbur ben siliyorum parmak araları pislikle dolmuştu kendisi de hiç ses etmedi normalde hiç sevmez ıslak mendili .Bu aradaki tüyleri kesersem bu kum ve pislik bulaşma ihtimali azalıcak ama kesmem doğru mu değil mi bilemedim küçük bir makasla uçlarını alıcam sadece

3 CEVAP

dilaraxx

Benimkinin de bayağı uzadı kestim 2 gün önce çekip duruyor diye,siz de kaş makasıyla alabilirsiniz birşey olmaz, sadece keserken dikkat edin.

igozdek

Veterinerimizle bunu daha önce ben de konusmustum. O tüylerin parmakalrını koruduğunu soyledi. Fakat zaman zaman çok uzayınca ben de kesiyorum. Dikkat etmekte fayda var:)

Linsenpai

Ayda bir kesmezsek kum veya pislik yapışıyor pati tüylerine. Kaş makası kullanıyoruz. Bi zararı olmayacağını söylemişti veterinerimiz