Yavru Kedim Bir Miktar Kum Yutmuş Olabilir, Sorun Olur Mu?

beyzaulu

Yavru kedimi kumu ağzında yakalayıp hemen çıkarttırdım ama biraz yutmuş olabilir. Kakasıyla çıkarabilir mi yoksa sorun olur mu?

8 CEVAP

bbeyzvv

kedilerde bir şeyi tanıma koklayarak ve yalayarak gerçekleşir yaladığında kum diline yapışır ve istemsiz bir şekilde yutar kuma yeni başladıysa böyle bi durum olması gayet normal sorun olmaz ama kuma yeni başlamasıysa vitamin eksikliği olabilir kan değerlerine baktırın

bbeyzvv

kendi kendine vazgeçer siz gördükçe engel olmaya çalışın yeter ve mümkünse kokusuz kum kullanın

sforselin

Küçük kedilerde olurmuş. Tanımak için yapıyorlar sanırım. Endişelenmeyin büyüdüğünde bırakır.

berendas

bir sorun olacağını düşünmüyorum

Ozge00

davranis bozuklugu olabilir. Veterinere danisin. Cisini yaptigi kumu yerse :(

Ozge00

Evet parfumlu olmasin. Mesela lavantali, sabunlu, portakalli vs. gorunce kumdan alin. Daha kucukmus zaten oyun yapiyordur herhalde. Siz annesi olarak ogreteceksiniz ona

Anonymus552223

Kalin taneli kum kullaninca bu sorun azaliyor.

beyzaulu

bir aylık ve yeni başladı kuma yapmaya, vazgeçirmemin yolu var mı yoksa kendi kendine geçmesini mi beklemeliyim?