Kedime Hayırı Nasıl Öğretebilirim?

Beyza4126

Yapmaması gereken şeyleri hayır diyerek öğretebilir miyim 2 aylık

10 CEVAP

sekerfare21

Bu tarz iliski kurmak isteyenler kopek beslemeli. Kedinizle aranizda sadece guven duygusu olusturabilirsiniz. Hayiri ogrettim diyenler sadece korkutuyordur kediyi. Kedinizde begenmediginiz davranislari vazgecirmenin en iyi yolu dikkatini dagitip enerjisini farkli yere yogunlastirmak.

berendas

2 aylık daha küçük anlamayabilir tabi siz gene ona bağırmadan soyleyebilirsiniz 4 aylik olunca daha cok anlayacaktir

lilaaaasu

Kedim 4 aylık oldu hayır diyorum bazen sert bir ses tonunda söylüyorum burnuna fiske atıp üflemeyi ondan uzaklaşmayı bile denedim. Ama yavrum benim hala oyun oynamayı çooook seviyor bırakamıyor ben de çok acıttığı zaman kızıp gidiyorum bazen anlayıp bırakıyor küçük kardeşimin çıngıraklı bi oyuncağı var onu çok benimsedi ısıracağı zaman onu sallıyorum sesli şeyler hoşuna gidiyor onu yakalamaya çalışırken benim ellerimi unutuyor bir de bazen asssla ısırmayı bırakmadığında ellerime ve kollarıma kolonya sürüyorum o kokuyu sevmediği için yaklaşmıyorum o unuttuğu zaman da koku gidiyor

zeynepbengusu

Elinle oynamaya başladığı zaman öncelikle oyuncağı elinde tutarak oynat ki onunla oynaması gerektiğini oynasın. Canını çok yaktığı zaman falan bağırmadan ama kararlı bir ses tonuyla hayır deyip kaşlarını çat en olmadı bulunduğu ortamdan beş dakika ayrıl. Daha yavru olduğu için sürekli oyun istiyor ve bazen ayarı kaçırıyor olabilir normal. Ama kötü bişey yaptığında kızdıktan hemen sonra sevme veya ödüllendirme ki duygu karmaşasına girmesin. Zamanla oturur.

Ozge00

Cok kucuk daha yaptiginiz seylerle aranizdaki bagi incitirsiniz. Ailem surekli kedime sertce hayir diyordu, ozellikle babamin ses tonu sert oldugu icin hep korkuyordu. Suan aralarinda hic bag yok. Kedim ben haric sevdirmez Kimseye

Ozge00

Hayiri anladi ama bazen inadina daha cok yaptigi da oldu. Insan cocugu degil bu yani cok zor laf anlatmak. Vurma, su puskurtme falan hepsi yanlis. Yok mutfaga girmesin yok suraya cikmasin. O zman kedi almayacaktiniz. Bence hayirdan once aranizdaki sevgi bagini gelistirin. Zaten zamanla anlasiyorsunuz.bakisinizdan ne demeye calistiginizi az cok anliyor

Ozge00

Lutfen burdaki vurma, su atma, bagirma, odaya kapatma onerenlere itibar etmeyin.

Her seferinde ısrarla hayır diyerek dinlemediğinde de elinizle engelleyerek hayır deyin. Hayır'ın anlamını çözüyorlar aslında ama bazen bile isteye yapacaklarından geri kalmasalar da bazen de dinliyorlar.

Beyza4126

Teşekkür ederim tabiki de su püskürtme gibi şeyler yapmam.

NZI

Her yapmasını istemediğiniz şeyde sadece bir haraket yapın, onu ordan uzaklaştırın ve ona o haraketi beğenmediğiniz gösterin. Zamanla alışır inşallah.