Kedimi Kısırlaştırdım

sinemkiper

merhaba,bugün erkek kedimi kısırlaştırdım ameliyat akşam 9 gibi bitti, veteriner kutusunda kalsın sabaha kadar dedi, içim hiç rahat etmiyor sürekli kutusunda çiş yapıp kusuyor temizliyorum çıkarıp ama bilemedim bunun bir zararı olur mu sabah çıkaracağım da şu an zaten yürüyemiyor
ve boyunluk takılmadı, orasını yalamaması lazım vet bi şey olmaz dedi bilemedim
kumuna birkaç gün çiş yapmasın diye okudum bazı yerlerde yapışmaması için bu doğru mu
açıkçası napcağımı bilemedim onu bu halde görünce o yüzden bildiğiniz spesifik kısırlaştırma hakkında bilmem gerekenler varsa paylaşırsanız sevinirim

12 CEVAP

Gelyahron

Boyunluk verseydi keşke, altına bez koyabilirsiniz, idrar yapınca ıslanmasın diye. Biz kutuda tutmamıştık sadece boyunluk vardı, zaten iki gün kendilerine gelememişlerdi. Aslında çiş yapması çok iyi, çünkü bazı kedilerde operasyon sonra idrar yollarinda tıkanma olabiliyor.

Gelyahron

Bol bol su içsin kedicik, ağzına damlatabiliyorsanız o da olur. Dili dışarda uyumuştu bizimki de su damlattik

Anonymus552223

Kusma ve altina kaçirma da normal. Suan kutuda ustune isemek zorunda kalmistir hic hijyenik degil ama yikamayin bu surecte bezle falan silmeye calisin

arest1234

bisey olmaz rahat ve serbest birakin evin icinde iki gun sarhos gibi olur ucuncu gun ayaklanir.. siz hic mudahale etmeyin..

sinemkiper

şu an iyi yaş mama yedi su içti dolanıyor sarhoş gibi zıplatmıyorum bi yere çok teşekkürler cevap verenlere:))

sinemkiper

ağzı açık sürekli,kusma isteği var ameliyattan sonra normal olsa da böyle olunca tedirgin oldum
bi kaç gün nelere dikkat etmeliyim ????

Gelyahron

Ağzı açık? Köpek gibi nefes alıyor olabilir mi?

sinemkiper

çok teşekkürler :)

Drawhel

Kusması vs normal narkozdan dolayı oluyor onlar ama keşke bir bandaj veya boyunluk taksalardi, zıplayıp dikislerine zarar vermemesi için soylemistir veterineriniz, ama siz bir hafta kadar çok dikkat edin kendisini zorlamasin yüksek yerlere atlamasin icerideki dikisleri ödem olabilir ben yaşadım o sorunu o yüzden siz yaşamayın, yüksek yerlerin olmadığı bir odaya kapatın gerekiyorsa bir hafta orada kalsın

Anonymus552223

Dikislere birsey olnaz merak etmeyin. Kutudan da salabilirsiniz narkoz etkisiyle yurumeye calisip pat küt düşuyorlar o yuzden kutuya kapatin demistir veteriner

Ozge00

Dili disine batmis olmasin. Bizde oyle olmustu. Bakin bir.

sinemkiper

aslında nefes alışı normal gibi ağzı açık kalakaldı uyurken de açıktı anlamadım