Kediler Doğaya Kolayca Uyum Sağlayabilir Mi ?

silaninannesi

Kedi besliyorum bahcede. Ama giderek cogaliyorlar ve artik basa cikamiyoruz. Komsular da rahatsiz olmaya basladilar. Ben de bu sabah yemeklerini azalttim. Bir parca ciger attim her birine ve yari ac yari tok kaldilar. Icim aciyor ama baska carem kalmadi. Dogaya kolayca uyum saglarlar mi acaba ?

Not:gizliden kedi mamasi dokmeye devam ediyorum baska bir yere.

3 CEVAP

Anonymus552223

Kapi onunde baktigimiz kedileri ne yapip edip kisirlastirmaliyiz hem onlar hem de sikayetleri azaltmaknicin. Cok kedi olunca uzun vadede kisirlastirma masrafindan cok daha fazla mama masrafi cikiyo, hastaliklar cogaliyo. Ve hepsine yetişemeyince sefil oluyorlar. Beslemek guzel ama kisirlastirma yapmayinca sokak hayvani problemi çozulmez. Sahiplendirebildiklerinizi verin. Kalanini kisirlastirin. Doga diye birsey yok. Ne bulacaklar da yiyecekler köyde bile olsaniz hazira alismislar ve zaten herkes ilaclama falan yaptigi icin hayvanlara av kalmiyor

lwb

doğadan kastınız ne ormanlık,çayırlık alanda mı yaşıyorsunuz? sokak ya da yaşadığımız şehir bi "doğa" değil çünkü.

annesinin öğrettikleriyle ve içgüdüsellik birleşince hayatta kalırlar.
ama sokakta değil.

belediyenizin hizmetine güveniyorsanız kısırlaştırın.

silaninannesi

Ya hepiniz haklısınız. Ama kısırlaştırma durumum çok çünkü belediyeye güvenmiyorum söylediğiniz gibi. Sahiplendiremiyorum da covid19 süreci dolayısıyla almıyor kimse. Sokakta hep mama döküyoruz bir grup insan olarak. Alışsalar gidecekler...