Kedi Kumu Önerisi/Lindocat Kum?

buseekucukgol

şu anda pati cat marsilya sabunlu kedi kumunu kullanıyorum. daha önce de proline bebek pudralı kullandım. proline koku yüzünden değiştirdim. şu anki kum kedimin patilerine yapışıyor ve koku da hapsetmiyor.
kalın taneli kumlar kedilerin patilerine yara yapar mı?
lindocat kedi kumu kullananlar memnun mu?

21 CEVAP

yarenmizrak

Ben lindocat kullanıyorum lavanta argan indirimde diye aldım. 5 gündür kullanıyoruz yavru kendimle, bahsedilen gibi topaklanma problemi olmadı bende baya taş gibi çıkıyor valla kum. Kokulu kum iyi mi kötü mü bilemem fakat topaklanma sorunu yok. Garip bi kokusu var bekledikçe ama o da tolere edilebilir. Eğer kuma çok para vermek istemiyorsanız deneyin bence. 17tlye almıştım f/p iyi bence.

yarenmizrak

Ayrica tozlanma da çok olmadı bende, ilk kaba dökerken görülecek şekilde oldu ama koyarken tozlanmayan kum var mıdır bilmiyorum.

buseekucukgol

@yarenmizrak petshopta sorduğumda önermişti herkes bunu alıyor diye lindocati. almakla memnun kalmak bir değil tabi :)) toz yapması pek yoksa denenebilir günde iki kere temizliyorum zaten tuvaleti. güneş olduğunda da balkona çıkarıp içine az karbonat döküyorum. karıştırıyorum. bakteri üremesine de engel olur diye düşünüyorum. tavsiye ederim.

selinayuyan

Proline kokusuz kullan kesinlikle

buseekucukgol

arkadaşlar herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim. çam peleti düşündüm araştırdım videolarını falan izledim. piyasada hem çişi topaklaştıran hem de toz yapan varmış. toz yapan hijyenik gelmedi bana. ve kakayı da kedi örtmeye çaılışırken yapışmıyormuş kullanıcılar öyle yazmışlardı yorumlarında. @drgizzy siz sorun yaşıyor musunuz?

buseekucukgol

@mds50 nd protein miktarı yüksek olduğu için koku çok fark ediyor kakada :((