Sokaktaki Yavrular Ve Anne Kedi?

merveylebadem

Sokağımızda 2 yavru kedi bir de anneleri var. Ne kadarlık olduklarını bilmiyorum cok kücükler ben de yeni gördüm burda yasadıklarını, yavru kedime alıp vermedigim mamayı (royal canin) onlara veriyorum günde 2 kez yiyorlar bazen de yumurta haslayıp veriyorum ama birinin gözleri iltihaplı ve etrafı kırmızı kanlı. Damla almak istiyorum ya da veterinere götürmek istiyorum ama ya anneleri izin vermiyor tıslıyor ya da o yavru kedi hiç çıkmıyor yerinden. Mesela 2 gün boyunca onu hiç görmedim mamasını falan yerken o yüzden hem götüremiyorum hem de elleyemiyorum napmam lazım? Ayrı olarak onlara mamaları icin koydugum kullanmadıgımız celik kabı calmıslar ne kötü insanlar var ya????

9 CEVAP

iidyl

kıyamam ben o bebeklere

imkanınız varsa her gün elinizle yemek atarak falan besleyin anne güvenirse yavrular az daha büyüyünce elinize almanıza izin verir

yani anneyi sakinleştirmeye bakın önce

ilk fotoğraftaki yavrunun gözüne damla daha doğrusu tedavi gerekiyor imkanınız varsa taşıma çantasına koyup veterinere götürebilirsiniz yoksa da umarım en kısa sürede alışır anne size

çalan insanların da o bir minik çelik kaba muhtaç kalmalarını istemek gibi çok güzel hayallerim var allah belalarını versin

Ozge00

Gozu cok kotu olmus. Kedi kaciyorsa veya anne izin vermiyorsa pek bir sey yapamazsiniz maalesef. Bir sure daha mamalarini verirseni belki size guven duyabilir ama o da zor bir ihtimal.

merveylebadem

Bir süre daha bekleyip öyle almaya calısıcam yavruyu umarım o zamana kadar gec olmaz:(

umuttom

Anneyi yemeği başka yere atarak biraz uzaklaştır. Salamla kandırabilirsin mesela.
Yavruya da salam at. Yavru yerken birden kavra ensesinden. Tabi eline kar eldiveni giymiş ol çizilmemek için. Veya birden havlu atabilirsin üstüne.
Yakalayınca yavruyu havluyla sarın, sadece kafası açıkta kalsın. Böylece hareket edemez.

umuttom

Bir de kap boşaldıysa çöpe atmış olabilirler. Ben de hep su kabı bırakıyorum ama ikinci gün gittiğimde orada olmuyor.

drgizzy

anneyi oradan uzaklaştırmak tek seçenek yoksa asla yaklaştırmayacaktır. mama vererek güvenlerini kazanmaya çalışmaktan başka çare yok

Melis77

Bide belki aklınıza gelmez yavruyu yakalarken çok dikkatli olun yola atlar ezilir. Malum çok korkaklar. Taşıma kabına mama koyun kapağını açık bırakın, siz uzaklaşın sizi görmesin sonra içeri hafif girdiğinde poposunu ittirip yakalayabilirsiniz. Ben bir kere öyle yapmıştım işe yaramıştı :)

Anonymus552223

Bence yakalamaya gerek yok veterinere foto atin, gentavet alip kullanabilirsiniz 2 3 kere damlatirsaniz sorun kalmaz. Cok kedide kullandik biz her zaman yakalayip vete goturmek mumkun olmuyor, ama damla cok etkili. Anne mama yerken yakalayin damlatin, onu yapamazsaniz az bir su ve kucuk bir sprey sise içine 5 6 damla damlatin karşidan sıkın gozune gelecek şekilde

sekerfare21

Su kaplarindan bahsetmissiniz ama gecen gun kosudayken, birijin kediler icin birakilan su kabini bosaltip cope atarken yakaladim ben de. Cok kotu insanlar var.