Kedim Kızgınlıkta?

alanuracar

Hamile olduğunu düşündüğümüz kedi (doktora sorduğumuzda 10 güne belli olur demişti) kızgınlığa girdi gibi bas bas bağırıyor çiftleşme pozisyonu alıyor ve yerde yuvarlanıyor? Heralde hamilelikte kızgınlık dönemi olmaz diye düşünüyorum size sorum çiftleştirmeli miyim yoksa kısırlaştırmalı mıyım hamile kalıp çocuğunun olmasını çok isterim ama ölüm riski falan beni aşırı korkutuyor annelik duygusunu da elinden almak istemiyorum ama her yerde kısırlaştırmak en doğrusu yazıyor ne yapmalıyım

19 CEVAP

hayvansever_

https://onedio.com/haber/kedi-ve-kopekleri-kisirlastirmak-istemeyen-insanlarin-savundugu-14-sebep-688548
Bir kedi kızgınlığa girdiğinde bu onun için sitresli ve sakıncalı bir dönemdir. Ve kısırlaştırılmayan bir kedi bu sıkıntıyı hayat boyu yaşar. Kısırlaştırılmadığı ve çiftleştirildiği taktirde bir kedi çok hastalıkla baş etmek zorunda kalır ve bunlardan bir çoğu ölümcüldür. Buda bir kedinin hayat kalitesini ciddi oranda düşürür. Bu süreçte erkek bir kedi hayat boyu çiftleşmekten başka bir şey düşünmezken, dişi bir kedide sürekli çiftleş-doğur-bebeklere bak-çiftleş kısır döngüsüne girer ve bir yerden sonra psikolojik olarak çöküş yaşar. Zaten bu yüzden sokak kedilerinin ömrü en fazla 6 sene oluyor.
https://www.google.com.tr/amp/s/amp.onedio.com/haber/242737
https://amp.onedio.com/haber/688548
https://www.google.com.tr/amp/s/amp.onedio.com/haber/hayvanseverleri-iki-kutuba-ayiran-kisirlastirma-hakkinda-kisa-ve-bilgilendirici-bir-yazi-803643

alanuracar

@hayvansever_ yavru kedi istediğimden değil lütfen yanlış anlamayın yanlış bildiğim bir konu vardı annelik konusunda ona takıldım sadece. yavru kedim olsun diye ölüp bitmiyorum olursa da zaten sütten kesilince hepsini sahiplendicektim kızım için ne doğruysa onu yapmak için sordum bu soruyu bana anlattığınız bu kadar şeyden sonra aynı zorlukları ona yaşatmam

yusufsaygin2

Edep dersi verecek olan siz değilsiniz @lenaersu, muhalefet olmayı kes .d

lenaersu

yanlis bir soylemememe ragmen**