Kedim Kızgınlıkta?

alanuracar

Hamile olduğunu düşündüğümüz kedi (doktora sorduğumuzda 10 güne belli olur demişti) kızgınlığa girdi gibi bas bas bağırıyor çiftleşme pozisyonu alıyor ve yerde yuvarlanıyor? Heralde hamilelikte kızgınlık dönemi olmaz diye düşünüyorum size sorum çiftleştirmeli miyim yoksa kısırlaştırmalı mıyım hamile kalıp çocuğunun olmasını çok isterim ama ölüm riski falan beni aşırı korkutuyor annelik duygusunu da elinden almak istemiyorum ama her yerde kısırlaştırmak en doğrusu yazıyor ne yapmalıyım

19 CEVAP

alanuracar

Saygınızı koruyun ben kötü bir şey demedim sizlere danıştım hiçbir şey zırvaladığım yok terbiyenizi takınarak konuşun

lenaersu

@yusufsaygin2 karsinizdaki kisi bilmiyor olabilir burasi herkesin saygili bir sekilde fikir alisverisi yaptigi bir ortak neden duzgunce fikrinizi belirtmek yerine kustahca dalga gecmeyi tercih ediyorsunuz? Size yakisan bu degil.

Gulsahka

kedilerin annelik duygusu yoktur. kediler 2 aylığı geçince bile çocuklarını unuturlar büyüdüklerinde kendi çocuğu ile bile çiftleşirler. bu annelik duygusu değildir maalesef. kısırlaştırmak en doğrusu. ömrü uzar ve strese girmez böylece daha mutlu olur.

yusufsaygin2

Ya neyin annelik duygusundan bahsediyorsunuz acaba? Bu hayvanlar bir süre sonra o doğurdukları kediler ile çiftleşmeye bile çalışıyor ne zırvalıyorsunuz acaba? Kısırlaştırmanız gerekiyor.

Ayseenur10

Kısırlaştırmanız en sağlıklısı bence. Sağlıklı bir doğum olsada doğumdan sonra güç kaybediyorlar, emzirmede sorunlar yaşanabiliyor, halsizleşiyorlar. En iyisi kısırlaştırın

sekerfare21

Benim kedim dogum yapti ve asla kimseye tavsiye etmiyorum. Hala dogum ve sonrasi ile ilgili stres kaynakli davranis sorunlarini atlatamadi.

Linsenpai

Kediler annelik babalık hissini yaşamazlar. Kısırlaştırın

Ozge00

Evet kisirlastirmak en dogrusu. Illa yavru istiyorsaniz barinakta, sokakta o kadar cok ihtiyaci olan var ki

dilaraxx

Sakin mi olsak biraz?

yusufsaygin2

"annelik duygusunu da elinden almak istemiyorum" KFSDJGJKADFGKJAGJDGKJDAFG lütfen devam edin.

hayvansever_

Çiftleşme hamilelik ve doğum sırasında yasadigim sıkıntıları anlatıyorum çiftleşme: evde zaten erkek kedim vardı cinsel olgunluğa ulaşmıştı dişi kızgınlığa girince çiftleşmeye başladılar tam bir hafta sürdü be bu süre içerisinde kızımın boynunda inanılmaz ense yırtıkları oluştu ayrıca hamile kalması erkek kedi için yeterli olmadı sürekli tecavüz etmeye çalıştı ve öncelikle onu kisirlastirarak çözüm bulduk
Hamilelik: bu zaten apayrı bir kötü dönemdi sureklihalsiz uykulu ayrıca doğuma iki üç hafta kala çene altında bölgesel tüy dökülmesi oldu ki bunu burda hamile kedisi olan birçok kisiden duydum doğum stresine bağlı dedi veteriner. Doğum: doğumda bir yavru ölü doğdu ve elinizde ölü bir bebek tutmaktan daha kötü çok az şey vardır hamilelik ve doğumla birlikte kediniz birçok vitamin eksikliği çeker aşırı zayıflar ben bu kötülüğü kızıma neden yaptım diye düşünürsünüz
Ben tecrübemi paylaştım ben yanlış yonlendirildim o yüzden doğum yaptırdım ancak daha sonra veterinerlere maddi kaygı ile bunu önerdiklerini öğrendim kedilerde annelik diye bir duygu yoktur çocuğum olmuyor diye acı çekmezler kizginlikta yaşadıkları stres bundan çok daha kötüdür. Bukadar anlatmama rağmen hala yok ben illa yavru istiyorum diyorsanız( demeyin ) kedinizin bir buçuk yasi doldurmasını bekleyin ciftlestirmeden önce iç dış parazit mantar aşılarını yaptırın hamilelik dönemi çok iyi besleyin söyleyeceklerim bu kadar.
Dip not: Ciftlestirmeyin!!!

Bu bu sitede yine böyle bir sorunun altına yazılmış bir cevaptı kim olduğunu hatırlamıyorum fakat çok güzel anlattığı için kopyalamıştım.

alanuracar

@ozge00 yavru kedi istediğimden kedimi bu kadar zorluğun içine sokmam bu kadar zor olduğunu bilmiyordum ve annelik duygusunu elinden aldığımı sanıyordum tabii ki onun için en iyisini yapıp kısırlaştırıcam

bbeyzvv

eğer başka kedilere bakaca maddi durumunuz varsa sahiplenin kedilerde anna yavru olayı 3-4 ay var ama arkadaşlık olayı ömür boyu özellikle 2 dişi çok güzel anlaşıyor 3. kedi için çok tereddüt etmiştim ama iyi ki vermemişim kimseye o kadar güzeller kiii

lenaersu

@yusufsaygin2 pardon? Edep dersi vermedim farkettiyseniz bilmedigi bir sey sormus burada siz ise random atip dalga gecmissiniz sizin de bilmediginiz bir konuda sorunuzla dalga gecelim isterseniz? Kusura bakmayin burasi boyle bir ortam degil ustelik size yanlis bir sey soylememe ragmen kes.d diyorsunuz kusura bakmayin buyuyun de gelin.

alanuracar

@yusufsaygin2 hepimiz burada hayvanlarımız ile ilgili bilmediğimiz konularla alakalı fikir alış verişi yapıyoruz bilmediğim bir konuda bu kadar dalga geçmeniz, üslupunuz çok saygısızca.