Karın Şişliği

shrxyz

kedim 4 günden beri ishaldı 3 günü ishaldı 4. son gününde kanlı ishal oldu veterinere götürdük orda da ne reçete verdiler ne başka ağzına bir hap yutturdular ve bir şurup içirdiler 75₺ aldılar hap da diyor ki iç paraziti içindi iç parazitini biz 15 gün önce aynı veterinerde yapmtırmıştık bugün de tekrar 35₺ aldı ve sdc şurubu içirdi yani bu nasıl bir şey çözemiyorum niye reçete yazmıyorlar ya da şurubunu bize vermiyorlar ayrıca kedimin karın şişliği için ne yapmam lazım artık veterinerin adından bile iğreniyorum sdc para kopmak peşindeler 1 kediye aynı ayda 2 iç parazit hapı yutturmak ne hala bilemedim çünkü ben 2 ayda bir yapılması gerekir diye biliyorum yardımcı olursanız sevinirim

7 CEVAP

Ozge00

Mama degisikligi kaynakli olabilir o zman. Genelde birkac gune gecer ama gecmedigi durumlarda tekrar eski mamaya donulur. Kedi acisindan yorucu ve zararli tabiki. Umarim veterineri degistirirsiniz. 2 ayda bir parazit yapilmaz ne yazik ki. Hadi 3 ay olsun. Ben 6 ayda yaptiriyorum.kediminbunyesi biraz hassas ve aşılari kaldiramiyor. Siz 4 ayda bir yaptirsaniz da olur. Parazitten karin sisligi olabiliyor bu durumda yapilan parazit ignesi de ise yaramayabiliyormus bazen. Kakasina bakin zaten gorursunuz parazit varsa. Ilactan sonra dokuluyor hepsi.

Badeemm

Bagirsaklarının düzene girmesi için yoğurda 1/3 ölçekte reflör katıp yedirebilirsiniz ayrıca haslanmış tavuk göğsü ve patates de iyi geliyor, maması bayatsa ya da alerjisi varsa da olabilir yediklerini takip edin derim. Geçmiş olsun :)

Ozge00

2 ayda bir degil 4 ayda yapilir en az. Veterineri degistirin kesinlikle para tuzagi bu. 2 ay cok kisa.

Ozge00

Tavuk gogsu biraz iyi geliyor ishale. Mama degisikligi oldu mu veya farkli bir sey yedi mi kedi? Boyle bir sey degilse zaten kendiliginden gecmez veteriner sart ama gittiginiz veteriner degil baskasina goturun. Ishal cok ciddi gercekten, olume kadar gidebiliyor o yuzden baska veterinere goturun beklemeden.

shrxyz

mamasını değiştirdik evet Advance tan royal canına geçtik ve ishalı ilaçlardan sonra geçti çok şükür ama bu şekil olmaz ki ben buna ilaç vereyim günlük iyileşsin bıraktığımda tekrar ishal ve her gün ilacı versem günlük 35₺ hem de pamuğa da zararlı olabilir bence yan etkileri vardır kesin diye düşünüyorum

shrxyz

ve bu 3. veteriner sürekli para kapanlara denk geliyor belediye veterinerleri ztn sahiplendirilmiş kedileri bakmıyorlar şaşırıp kalmışım n yapacağımı bilemiyorum artık

shrxyz

iğne dediniz de bizimki 3 aylık ve iğne yapmadılar 2 sefer de tablet yutturdular iğne yapmaları mı gerekiyordu?