Kedim Mamayi Ayiklayarak Yiyor

lenaersu

birkac gun once 4 aylik kedime kargo sıkıntısından dolayi birkac haftadir tavuk gogsu hasladigimi ancak suan gelen mamasini yemedigini soylemistim, cok iyi tavsiyeler geldi yas mamaya karistirmak gibi barf tr den aldigim etli mama vardi yas mama kivaminda onu denedim fakat bu sefer barfı yedi ancak kuru mamanin tanelerini birakti secerek yedi. İslatmayi denedim islatinca tabakta mamanin islakligini yedi ancak mamayi yemedi, mamanin markasi Mystic.

9 CEVAP

Ozge00

Mamayi Gercekten sevmemiste olabilir. Mecbur ac kalinca yiyecek. Zalimce geliyor ama baska turlu yemiyorsa anca bu sekilde yapilabilir. Ben yapamadim cunku benim kedi bir kac saate acikip hemen yiyordu.

Ozge00

Kisa bir sureligine de olsa mamayi biraktiginiz icin normal. Zaten mama yememek icin yer ariyorlar. Bir de farkli bir mama. Diger mamayla karistirip vermeniz lazim aslinda. Oyle direkt gecilmez.
Tavukla mamayi karistirmayi denemediyseniz deneyin.

milesay

Veterinerimiz herhangi şekilde yemiyorsa tavuk suyu ile ıslatmamızı ama mamayı uzun süre açıkta bırakmamazı önermişti onu da deneyebilirsiniz işe yarıyor

(Kediden kediye değişir ama denemekten zarar gelmez :))

lenaersu

sagolun tavsiye icin ve evet tavuk suyuyla islatmayi denedim sonuc basarisiz oldu

Ozge00

3 gune kadar ac kalabiliyorlar. Bir de elinizle yedirmeyo deneyin

buseekucukgol

benimki ilk defa yiyeceği bir şey olduğu zaman elimden yiyor. ister yaş mama olsun ister farklı gıda. bir de öyle deneyin belki yer

milesay

Evsel gıdalardan dolayı mama illaki gözüne gözükmez ama acaba aromasından dolayı da mı yemiyor olabilir bazen minik canavarlar bunu da yapıyor

lenaersu

tavuklu mama aslinda tavugu cok seviyor her kedi gibi elimden vermeyi denedim herkese cok tesekkur ederim mecburen ac kalicak en sonunda yer diye dusunuyorum

lenaersu

@Ozge00 tavukla karistirdim yemedi suyuyla islattim yine ise yaramadi artik aklima cozum yolu gelmiyor maalesef