Etrafta İp Bırakmayın!

iidyl

daha birkaç gün önce kedisinin poposunda saç kaldığı için etrafa bulaştıran zehra’nın anısına haykıra haykıra gülmüştüm.. olayı gülme komşuna gelir başına olarak değerlendirebilirsiniz :D

yaklaşık 1 saat önce kaka yapmak için tuvalete geçen kedimin tuhaf hareketlerle çıkması ve koridorda parkelere sürtünmesi üzerine azıcık yaklaştım ve kedimin bembeyaz tüylerinde kalmış kakaları gördüm. yakalamaya çalışırken ufak bi kargaşa yaşadık ama bir şekilde yakaladım.

görünce çığlığı basmamla kucaklayıp banyoya koşmam bir oldu çünkü koridor+yatağım+tuvaletinin paspası her tarafı kakaydı. annemle görev paylaşımı yaptık ve luna’yı temizlemek bana düştü. poposunu yıkadım ve o ana kadar öylesine tesadüfen yapıştığını düşünmüştüm fakat yıkarken bir parça ip dikkatimi çekti çektikçe daha da çıktı o anın duygu seliyle ağlayarak kahkaha atmaya başladım.

neyse bir şekilde yıkadım annem de evi temizledi luna’nın işi bitince çıkardım anneme verdim ve duşakabine çamaşır suyu banyosu yaptırdım. sizce yıkayarak doğru bir şey yaptım mı? çok vicdan azabı çekiyorum ama başka türlü o kakaları çıkarmak imkansızdı zaten.

şu an iyi gibiyiz. ne olur ne olmaz uyarıyorum hepinizi. ruhsal olarak da fiziksel olarak da mahvoldum ama kızım yanımda mırıl mırıl uyuyor ya o bana yeter.

kedilerin tükürme gibi bi refleksleri olmadığı için ip saç gibi şeylerin bi kısmı bile ağızlarına girse tümünü yutuyorlar. benim düştüğüm hale düşmemek için kedinizi iyice gözlemleyin etrafa sürmeden yakalayıp temizleyin.

yaşayan var mı bunu? siz de yıkadınız mı herhangi bi şey oldu mu sonradan?

28 CEVAP

lenaersu

gecmis olsun oncelikle benimkisinin de poposunda sac vardi tum koridoru kaka yapmisti mecbur yikamistik tum koridoru temizlemistik cok zordu umarim bir daha yasamayiz

Sulekaya111

Çok dikkat etmek lazım benim kedim de makaranin ucundan ipi yutmuş ipi cikaramamista . Fark edince ağzından çekerek çıkardım düğüm halinde kendisi kustu. Çok şükür bağırsaklara midesine inmeden çıkardık ama o korku bana yetti evde olmadığımız bir zaman allah korusun yutadabilirdi. İp el önünde olmasada bi şekilde buluyorlar çok dikkat etmek gerek

bbeyzvv

srplzngl haklı eğer uzun olduğunu düşünüyorsanız ağzından veya poposundan çekmeyin bizim bebekler gördükleri her saçı yalıyodu evde 3 kızız haliyle arada yere saç düştüğü oluyodu ben kendi çıkarsın diye bekliyodum çıkaramazsa yavaşça çekiyodum

gizemaslan

lütfen ip gördüğünüzde çekmeyin çok çok çokkkkk tehlikeli ağızda da görseniz popoda da çekmeyin veterinere gidin!

gizemaslan

ipi keserek kısaltabilirsiniz ama bundan sonra aklınızda olsun çekmemek en doğrusu.

Nurls

Benim kedim de ishalken kuyruğundan arka bacaklarına kadar her yeri batırıyordu... Bir keresinde cidden çok kötü bir durumdaydı , annem yıkayalım dedi. Sadece alt bölgesini yıkadık. Sonra ben bir şey olur diye inanılmaz korktuğum için dakikalarca kurutma makinesiyle kuruttum onu. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Aramızda gayet iyi :)) Endişelenmeyin , sıcak tutun yeter :)))

iidyl

@ozge00 sadece poposunu ve arka patilerini yıkadım, komple yıkamadım tabii ki. ama yıkarken tutmam gerektiği için karnı da ıslandı biraz.

srplzngl

makattan sarkan ip benzeri cisimleri çekmek güvenli değildir.

iidyl

ne yapmalıydım tam olarak? meraktan soruyorum yanlış anlaşılmasın. aklıma hiçbir şey gelmedi o an çekmekten başka ve 3-4 cm kadar çektim zaten.

umuttom

Vicdan azabı çekmene gerek yok. Kaka olmuş tabi ki yıkayacaksın :/

Ayseenur10

Dikkat edin bu gibi durumlarda ip çekmek tehlikeli olabilir. Birde 2-3 gün iyi gözlemleyin umarım daha fazla ip yoktur içinde

Ayseenur10

Ay zaten yazmışlar zararlı diye mümkünse veteriner müdahalesiyse alınmalı. İp bağırsaklara dolanabilir diye

iidyl

@umuttom onu bile ıslak mendille silenler var kendimi vicdansız gibi hissettim ://