Kedim Gözümün Önünde Minicik İdrar Bıraktı????

Suraemir

Bugünde gördüm sarımsı bi kaç tane nokta nokta,kısır değil daha yaşına yeni girecek çiş yaparken bağırması yok sizce koku mu bırakıyor? Birde sonra yalıyor poposunu ve çiş bıraktığı yeri çiş kaçırma gibi olsa bayağı yapması lazım değil mi tuvaletten çiş topladım her zaman ki gibi bugün normaldi yani bir farklılık yok son zamanlarda küçük bebeğimiz var yeni bu ara pek ilgilenemedik ondan da yapıyor olabilir mi?

13 CEVAP

Ayseenur10

Kısır değilse koku bırakmak için yapmıştır. İdrarı başka yere yaparken gözlemleyin kuyruğunu titreterek yapıyorsa koku bırakıyordur

Ayseenur10

Başka kedilerde etikler ama başka kedi olmasa bile kızgınlıkta yapıyorlar koku bırakma işini.

Linsenpai

Evet kızgınlığa girmiş, kısırlaştırma vakti ^^

Gelyahron

Kuyruğunu titretip mi yapıyor dikkat ettiniz mi ?

Suraemir

Aaa evet bu aralar kuyruk yukarıda durup durup titretiyor,ama kokması lazım değil mi? Veteriner aşırı kokar çıkmaz kokusu demişti,balkon kapıları açık başka kediler de oluyor birinci kattayız ondan da yapıyor olabilir mi ki ya

Suraemir

Kuyruğunu titrettiğini normal zamanda gördüm şuan seveyim dedim çiş gördüm kalkıp yalamaya başladı minicikti oda bugünde yerde gördüm aralıklı nokta nokta zor farkedilir hatta

Ayseenur10

Koku bıraktığı zaman birde gerçekten ağır oluyor kokusu kokudan da anlarsınız

Suraemir

Kuyruğunu tekleyip tekleyip titretiyor evet şimdi de farkettim

Suraemir

Ya kokladım özellikle bi kere daha yapmıştı koltuğa ama çıktı koku arada bir yapıyor bunu çişine bakıyorum su içmeside iyi hatta yaş mama da veriyorum

Suraemir

Sanırım kızgınlıkta ya miyavlama dışında lav lav lav gibi ses çıkarıyor yeni de bebekliyiz biraz zaman sonra kısırlaştırmak istiyorum zaten kısırlaştıralım dedim veteriner yaşını bekleyin dedi illa

Suraemir

Şöyle tuhaf birşey oldu birde üzerimize başka yerden dişi kedi kokusu sinebilir mi? Yaklaşık 1 ay önce falan eşimin bacağını yalayıp sürtündü yatıp kafasını falan sürttü bayağı böyle şaşırdık dün de giydiğimiz şortu yalayıp yalayıp üzerine yattı yerde yuvarlandı falan acaba kızgınlıktan kedi kokusu vardı da ondan mı yaptı ki

Ayseenur10

Evet kısırlaştırma vakti gelmiş :) bazı veterinerlerde kilosu iyiyse yaşına yakında kısırlaştırabiliyor ama güvendiğiniz emin olduğunuz bi veterinerse beraber ilerleyin Kısırlaştırma konusunda. Veteriner hekim seçme konusunda da dikkat edin :) birde filtre kısmına kısırlaştırma yazıp bilgileri okuyabilirsiniz öncesinde sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalara. Gaz anestezi mesela daha iyi kısırlaştırırken

Suraemir

Daha önce de yorganıma böyle yapmıştı bi baktım yalayıp duruyor orayı püskürtme yapıyor demek ki normal çiş yapma böyle fışkırır gibi kaymaz sanırım