Bahçenizde Yaşayan Sokak Kedisinin Yavruları İnsanlardan Çok Korkuyor

Ustunmert

2 aydır bahçemizde 5 yavru kedi annesi ile birlikte yaşıyor anne kedi daha önce ki yavrularını da bizim yanımızda büyüttüğü için bize çok alışık hep kendini sevdiriyo ama yavruları çok korkak 2 aydır beslemimize ve bahçede her gün dip dip zaman geçirmemize rağmen insanlardan çok korkuyorlar.Yavrular büyüyünce kendilerini koruyamayacaklar diye korkuyorum sizce ne yapmalıyım?

1 CEVAP

BeratSamast

ben böyle olduğunda onlar yemek yerken vs. yan larına ürkütmeden yaklaşıp sevmeye çalışırım yemeğin biraz uzağında onları izlerim gün geçtikçe yavaş yavaş yemek yedikleri bolgeye yaklaşarak izlerim böyle yaparak çoğunlukla alıştırırım alışmasada bir bakıma daha iyi ilerde çocuklar yakalar sevcem diye onlara eziyet çektiremezler kedi kaçar onlardan bu arada küçük çocuk varsa onu sevmeye kovalamaya kalkışmasın kediler insanlardan daha çok korkar