Karın Şişkinliği Ve Derinin Kızarması

Shah

Arkadaşlar merhaba.
2 hafta önce bir yavru kedi bulduk orman da , iki haftalık idi.Kedi süt tozu ile besleme başladık ama ilk üç gün kakasını yapmadı veterinere götürdük orda yaptırdık ilaç yazdı eve geldik yine 3 gün yapmadı her türlü masaj mı desen herşeyi yaptık hatta evde bir eski anne kedimiz var (kendisi kabullendi) o bile yaladı ama inatciligindan mi bilemiyorum şu an 5 günü ve hala kakasını yapmamakta israrli.Veterinere götürecek durumum yok şu anlık.Simdi 1 aylık ve kendi çişini yapabiliyor ama kakasını degil.4-6 saate bir besliyoruz 5 ml süt tozu ile ,besleme konusunda baskıda yok ama bugün karnında şişiklik , deride kırmızılık var karın tarafında ve hatta damarlarını bile az çok görünüyor..

Acaba sorun kakasını yapmadığından mi kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim ????

7 CEVAP

Ozge00

Yogurt verin az miktarda. Benim sokakta buldugum 1 aylik kedi de yaparken zorlaniyordu yogurt verince iyi geldi. Yas mama falan da yiyordu o ama sizinki daha yemiyor sanirim. Veterinere goturmenizi oneririm tekrar. 5 gun cok fazla

bbeyzvv

yavruların karınları genelde şiş alır yoğurt laktozsuz süt zeytinyağı verebilirsiniz poposunu da ıslak pamukla silin bi yandan karnına masaj yapın illaki yapar

bbeyzvv

şiş olur*

Anonymus552223

Patlayacak hayvan neden yapmiyor acaba:( bence bu kadar sislik ve 5 gun kaka yapmamasi hic normal degil muayene ucreti almaysn bir veteriner yok mu? Inattan olamaz cok kucuk vardir bir derdi

Anonymus552223

Zeytinyagi falan verin tabi ise yarayabilir ama bugun de yapmazsa goturun bence olebilr

Anonymus552223

Veteriner nasil yaptirmisti bu arada?

Ozge00

Evet banada cok geldi. Benim buldugum 1 haftalik kedi de bu sekilde catlayarak oldu elimde :( vet bagirsaklari gelismedigi icin dedi bir sey yapamadilar. Anne sutu almasi lazimmis. Yag, yogurt hepsi ise yarar aslinda ama sizinki niye yapmiyor bilemedim