1 Kilonun Altında Yavru Kedi İçin İç Parazit..

elif8790

Arkadaşlar bi yavru kedi bulduk,aşırı parazitli. Veterinere götürdük 1kilonun altinda diye aşı yapmadı, damla da vermedi,yalnızca kendisi bi sprey sıktı.
Bu arada 2 aylığa yakın bi yavru yemesi içmesi yerinde.

10 gün geçmesine rağmen parazitleri aynı, veterinere bana damla tavsiye edin dedim,damla olmaz buraya getirin dedi,ama onun spreyi de bi işe yaramadı ki :(

Üstelik bahçedeki diğer yavrulara da geçti.

Elimde Advantage damla var,bunu sadece 1 damla uygulasam zararı olur mu?
Ya da bebek kedi damlasi önerir misiniz bana?

10 CEVAP

elif8790

Bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim

poughkeepsie

Ilaç konusunda pek yardımcı olamayız açıkçası nasıl etki eder bilmiyoruz başka bi veterinere götürebilirseniz daha iyi olur. Veterinerin vardır bi bildiği sonuçta ondan damla uygulamamıştır

Anonymus552223

Ic parazitse kontil oneriyorlar ama kafaniza gore kullanmamak lazim baska veterinere mi sorsaniz

Anonymus552223

10 gunde kilo almistir belki ?

ozlemalice

Ben kızımı aldığımda 6 haftalıktı parazit damlası uyguladı. 1 hafta sonra da dış parazit uyguladı ve bir sorun olmadı. Bence başka bir veterinere daha sorun.

selinayuyan

800 gramken iç dış paraziti yapıldı.iç parazit tablet olarak verildi kustu midesini bozdu.ertesi gün iğne olarak yapıldı bir sıkıntı çıkmadı.Dış parazitleri de bitmiş durumda ayrıca biberiye yağı döktüm ensesine dış parazit için

sforselin

6 haftadan sonra yapılabiliyor diye biliyorum iç dış parazit tedavisini. Farklı bir veterinere daha sorun bence. Biz de 6 buçuk haftalıkken yaptırdık. Diğer kardeşlerine sadece bir hafta sonra falan yapılmasına rağmen parazitleri Modi'ninkinden çok çok daha büyüktü.

sforselin

+800 gramdı sanırım. Dış paraziti damla, iç paraziti de ilaç olarak yaptılar.

Ben size şu an sadece biberiye yağı önerebilirim.
Fakat 1 kg’a ulaşmış olabilir veterinerin kontrol etmesi iyi olu

elif8790

Biberiye yağı yıllardır kullaniyorum benim kedilerime yariyodu ama bu yavruya yaramadı. 600 gr idi,800 oldu,bizimki yine sprey sıkacak ama o geçirmiyo iste :(