Kedilerim Kavga Ediyor

FloorGang

İkiside erkek 3 aylıklar ve aslında kardeşler ancak uzun zamandır başka evlerdeydiler. Şimdi bşr kapının yada sinekliğin arkasındayken oyun oynuyorlar eminim çünkü tıslamıyorlar yada kükreme yok. Sadece kapıyı açtığımda kavga başlatıyor bir tanesi. Kapının arkasında sadece iki kere tısladı bir tanesi. Sizce ne yapabilirim.

11 CEVAP

ZehraBulutt

Bunların kavgasından ne olcak salın gitsin. Kozlarını paylaşsınlar 1 saate düzelirler.

nejadekoldas

Hiç unutmam Benim Belalı Kedim programı böyle kedilerle doluydu(tabi o kediler hep 1 yaş üstüydüler). Kedi davranış uzmanı hep şey diyordu bir oltayla ikisini oynatmayı deneyin ve ciddende işe yarıyordu. Aslında herşey olabilir kavga başlatan kediniz evde en sevilen ilgiyi üstüne isteyen kedidir diğeri de normaldir. Ama bu yaşta merak etmeyin öyle aman aman kavga olmaz. Bi o oltayla oynatmayı deneyin 2sini bi süre bakalım sonra nasıl devam edicekler

dilaraxx

Kesme imkanınız varsa yani kedi için tırnak makasınız varsa ve de kediyi tutacak biri varsa ikisinin de tırnaklarını kesin. Tırnakları uzun diye birbirlerine zarar vermemiş olurlar.

ZehraBulutt

Anladım, yazık etmişler hayvana, sizin almanız iyi olmuş. Çok kavga ediyorlarsa ayrı tutabilirsiniz şu an, bir araya getirdiğinizde lezzetli şeyler yedirmeye, oyun oynatmaya çalışın. Kavga etmeden alışamazlar maalesef, çok abarttıkları zaman ayırın ve farklı odalara koyun, 1-2 saat sonra gene bir araya getirin böyle böyle alışacaklar. Abartmadan kastım birbirlerine zarar verme derecesine gelmek, iki kere bağırdılar tısladılar diye ayırmayın, alışma süresini uzatmış olursunuz.

sforselin

Birbirlerine çok zarar vermelerinden endişeliyseniz - ki zannetmiyorum- tırnaklarını kısaltabilirsiniz ikisinin de. Tıslama yoksa oyun oynuyor da olabilirler zaten.

FloorGang

@sforselin tıslıyorlar saldığımda kavga ederkende bir tanesi bağırıyor tırnaklarıda uzun hani

FloorGang

Benim belalı kedimi bende izliyorum oyuncaklarla oynatmayı denedim kedi oltası ancak sadece birinin dikkatini çekebiliyoruz. Yada oyuncak için kavga ediyorlar sonra

FloorGang

@zehrabulut emin misin ya kavga etseler düzelirler mi tırnakları uzun ikisininde şuan.

ZehraBulutt

Vallahi ben kavga konusunda uzman sayılabilirim bence bizim evde kavgasız gün olmaz. İlk alışma sürecinde büyük kedim küçüğe ölümüne saldırıyordu ama bir damla kan akmadı, tırmıklar ve diş izleri oluyordu ama ciddi bir şey hiç olmadı. Ki bunlar kardeşler ve cüsse farkları da yok, ne kadar zarar verebilirler ki en fazla, tırnaklarını kesin içiniz rahat etmeyecekse. Ayrı kaldıkları için yabancılamışlar birbirlerini şimdi en fazla 2-3 günde eskisi gibi olurlar yine. Evde kalan kedi saldırıyor di mi, niye evden gidip geri geldi öbür yavru, sahiplendirdiniz de geri mi verdiler?

FloorGang

Hayır yavru evden gitmedi hiç eve gelmemişti. Bunlar kardeşler ve bir tanesini biz aldık diğerini annemin patronu aldı iş yerine ve iş yerinde kalıyordu sonra işte iş yeri onun için çok sıkıntılı olmuş çocuk da anneme çok alışmış iş yerindekiler kediyi çok hırpalıyorlarmış. Bu yüzden biraz davranış sıkıntıları da var mesela her hafta sonu başka birinin evine gidiyormuş 1buçuk aydır. @zehrabulutt saldıran benim eski kedim en çok ama şuan yeni olan da saldırıyor. Oyun oynamıyorlar.

FloorGang

Anladım teşekkürler