Kedi Malt Macunu Ne Kadar Verilmeli

kedisever6155

Kedime tüy topaklanması önleyici macun aldım.Her gün veriyorum çok az bir miktar ama dozunu aşmaktan korkuyorum her gün ne kadarlık vermeliyim ? Ve tüp bitene kadae kullanmalımıyım?

5 CEVAP

noscrubs

Benim aldığım markanın arkasında 2 günde bir 5 gr yazıyor.. Göz kararı nohut tanesi kadar veriyorum, ama veterinerimiz günde 1 defaya çıkarabilirsiniz demişti. Tüyleri uzun mu? Sanırım bazen ara verebilirsiniz yuttuğu tüylerden rahatsız olup olmadığını gözlemlerseniz

Valla benim aldığımın arkasında her gün 3-5 gr arasında diyor ama kedimin tüyleri kısa ve şu an çok dökülmediği için iki-üç günde bir veriyorum, ne de olsa kimyasal birşey çünkü. Sizde kedinizin tüy sorununa göre ayarlayın bence.

yusufsaygin2

Günaşırı 1.5-2 cm vermeniz yeterli olacaktır.

kedisever6155

Tüyleri uzun ankara kedisi arada bir kustuğunda tüy yumağı gibi şeyler çıkartıyor ama herzaman değil

kedisever6155

Benimkinin arkasında da 2,5 cm yazıyor ama çok fazla geldi bana o yüzden nohut kadar veriyorum