Erkek Kedi Kendi Yavrusunu Yer Mi ?

Fozdmr

Erkek kedimizi bir arkadaşımızın dişi kedisi ile çiftleştirdik. Dişi kediyi sahibine verdik ancak şimdi dişi kedinin bizde kalması gerekiyor. Doğum bizim evde olacağı için erkek kedimin yavrulara bir şey yapmasından korkuyorum. Kendi yavruları olacak ama yine de bir şey yapar mı ? Ya da anne kedi yavrularını korur mu ?

3 CEVAP

Ozge00

Soyle bir sey var, erkek kedi disi kedinin ilgisini istedigi icin yavrulari bogabiliyor. Bir iki kez sahit oldum Gercekten kotu. Yani dikkatli olun.

Ozge00

Kendi yavrusuymus degilmis anlamaz zaten. Erkek kedide babalik duygusu yok sanirsam yavrulari bogabildigine gore.

sforselin

Bi arada tutmamanız daha sağlıklı olacaktır. Kendi yavruları olması bir şeyi değiştirmez. Yavrularo zarar verebilir, hatta öldürebilir. Anne yavrularını tabii ki korumaya çalışır ama ne kadar başarılı olur meçhul. Üstelik tekrar çiftleşebilirler. Anne için çok tehlikeli bu durum. Arka arka hamileliği ve yavrularına bakma sürecini kaldıramama ihtimali yüksek. Lütfen kedileri en kısa sürede kısırlaştırın.