Acil Fikre Ve Yardıma İhtiyacım Var

gizemaslan

Halamların bahçesindeki kedi bir yavrusunu reddetmiş onlar da eve almışlar, kedinin gözleri bugün açıldı. Yavru kedi süt tozu ile besliyorlar sıcak su torbasıyla birlikte kutuda duruyor ancak bugün çok bağırıyor ve kutudan çıkmaya çalışıyor. Birkaç sorum olacak kedi çişini yapıyor ama halam çalıştığı için komşular dönüşümlü bakıyor bebeğe 2 gündür kedi onlarda çişini yaptırmışlar ama kaka yaptığını görmemişler diğer komşulara soracaklar yeni doğan kaka sıklığı nasıl olur? pamukla yaptıracaklar değil mi yine? birde yuvadan çıkıp gezmek istiyor ona nasıl bir çözüm bulmalıyız hiç yeni doğan kedi bakmadım :(

8 CEVAP

bbeyzvv

kaka da pamukla evet karnına masaj yapılması lazım ayrıcs eğer karnında sertlik şişlik varsa sorun vardır kakaları ds sıvı olur bu arada yeni doğduysa ve ona küçük bi alan hazırlasınlar yoksa kutudan kaçabilir

Ozge00

Evet genelde kucak istiyorlar. siseler de bir nevi o gorevi goruyor ama kokusu yok. Imkaniniz varsa kucaginizda uyutun. Masajla yapilir kaka cis. Hatta gazini da cikartmaniz lazim. birakin gezsin evde, yurumeyi ogrensin.

Anonymus552223

Birazcik alip kucaginda boynunda falan tutsunlar. Anne ariyordur

gizemaslan

kutunun ağzını kapatıp çıkamayacağı büyüklükte delikler açmışlar oradan kolunu çıkartıp bağırıyor sürekli buldukları gün karnı çok şişmişti çişini yapınca indi o şişlik mama sonrası da masaj yapıyorlarmış kaka da sıvı olduğu için acaba renginden mi anlamadılar kaka olup olmadığını tekrar bir sorayım. Beyza besleme sıklığı 2-3 saatte bir değil mi? mama yediği gibi mi çiş yaptırmaya çalışsınlar beklesinler mi yoksa? su vs ne zaman vermeye başlayabiliriz beni aydınlatabilir misin sen çok yavru baktın

gizemaslan

ben çok ele alıp mıncıklamayın demiştim şimdi uyumuş biraz gezdi evde ama söyledim çok minik olduğu için kucağa almaya korkuyorlardı :) uyuturlar tabi seve seve kucakta. mama sonrası masaj yapıyorlar gazı çıksın diye karnı falan normal zaten çok teşekkür ederim hepinize ama şu su olayını ve beslenme sıklığını merak ediyorum yediği gibi mi yaptırmamız lazım çişi kakayı

bbeyzvv

kutuda korkar
1 haftalıktan küçükse 2 saatte bir 1 haftalıktan büyükse 4 saatte bir beslenir

Ozge00

Anne sutuyle besleniyor 1,5 - 2 ayliga kadar. Hatta bu bazen 3 ayi da bulabilyor. Genelde 2 aylikken yas mama kuru mama yemeye baslar. o zman su da icer. Simdi sutle beslendigi icin sanirim ihtiyaci olmuyor ki ben de hic vermedim mamaya gecene kadar. Bilgim de yok onu da.

Ozge00

Yedikten 5-10 dakika sonra yapilir diyen de var, hemen yapilir diyen de. Ben hemen yapilir diye biliyordum o yuzden o sekilde yaptirdim. Birkac dakika bekleyip oyle yaptirabilirsiniz. internette falan cokca bilge ve video var