Büyümeyen Yavru Kedi İçin Mama Önerisi

Blychee

Arkadaşlar 2 kedim yavruladi bundan 2 ay önce birinin sütü çok az olduğu için bebekler diğer kediden de emdi, bu yüzden hepsi çok kaliteli beslenemedi, büyükleri yuvalandirdim, bitane kızım benle ama çok küçük aşırı küçük , veteriner sağlık sorunu olmadığını zamanla büyüyeceğini söyledi, kedim 2.5 ay boyunca neredeyse anne sütü hariç bişey yemedi sadece arada tavuk yedi mamaya asla bakmadı. Ben de bir tavsiye üzerine sadece mama verdim yaş mama tavuk vs. Vermedim annesine de emzirtmedim aç kaldığı için mecbur tadına baktı ve şimdi kuru mama yemeye başladı. Fakat ben gelişmesine katkı olsun diye daha güzel bir mama almak istiyorum. Fakat arkadaşlar orta segment bir mama önerisi istiyorm sizden. Nd vs. Onermeyin lütfen onlar benim için çok pahalı, 2 hafta daha falan bakıp büyüdüğünü gözümle görüp o şekilde sahiplendirmeyi düşünüyorm. O yüzden her bütçeye uygun biraz da kaliteli, büyümeye geliştirmeye yönelik bir mama önerirseniz sevinirim:) ekstra olarak bir şey sormak istiyorum, kedim tuvaletini çok güzel yapıyor fakat 2-3 gündür poposunda kaka görmeye başladı ufak tane tane, bugün de yerde 5-6 tane aynı şekil kaka vardı sebebi nedir sizce, hemen yaş mama verdim belki kabızlık yaşamıştır diye ama zaten 4-5 gündür vermiyorum kuru mamayı ondan önce yaş mama yiyodu zaten hemen kabızlığa böyle bir soruna yol açar mı ki 4-5 gün yememesi? Tecrübelerinizi bekliyorum arkadaşlarım, sahiplendirmeden önce sorunsuz olsun, gözüm arkada kalmasın istiyorm ^.^

14 CEVAP

sforselin

Biberonla vermeniz şart değil ki. Benimki kaptan içiyor hep. Yeterince büyük kediniz bunun için.
Mamaya sıvı bi şey karıştırma taraftarı değilim. Tavsiye edilmiyor genel olarak.

Paraziti de 10 gün arayla iki kere yaptırmamız gerekti bizim. Bazen tekrarlanması gerekiyor tedavinin.

Ozge00

Felicia olabilir. Ben kullanmistim yavruyken. Baska butce dostu bilmiyorum. Belki Brit olabilir, indirimde falan yakalrsaniz.

Ozge00

Yogurt, kefir de verin.

Ozge00

Tavuk Kemik suyu da cok iyi geliyormus. Kedimin gelisimi icin vet onermisti.

sforselin

Kedi sütü verebilirsiniz mamasına ek olarak. Arkadaşımın bağışıklığı düşük zayıf kedisini bile baya toparladı, kilo aldırdı. Kaka kalmasını da parazit sorunu varken yaşamıştık. Parazit tedavisinin tekrarını yaptırıca geçmişti. Bi danışabilirsiniz hekiminize.

buseekucukgol

f/p maması olarak mystic var içeriği bana temiz geliyor. ben deneyeceğim. tavuk haşlayıp suyuyla mamayı ıslatın hem daha besleyici olur. yaş mamayı da evde kendiniz hazırlarsanız daha besleyici olur. var birkaç tarif bakmanızı öneririm. ben yumurta haşladığımda sarısını veriyorum. yoğurt da yediriyorum. yemiyorsa ilk başlarda elinizle yedirmeye çalışın. benim önereceklerim bunlar sağlıkla büyüsün yavrucak :)

selinayuyan

Veterinerine polivit şurubu danışsana bizimkinin iştahını açan ucuz bir şurup

buseekucukgol

maşallah mamaya başlasa çok çabuk tombalak olur :) vitaminleri besinlerden almasına özen gösterin ilaçlarla takviye yapmamanızı tavsiye ederim.

Blychee

Parazit hapı yutturduk aslinda daha 20 gün olmadı, kedi sütünü çok denedim maalesef biberonun ağzını parçaladı da içmedi yine de :(

Blychee

Tavuk çok verdim fakat tavuk yiyince mamanın suratına bakmiyor, karıştırıp veriyorum aradan tavuğu seçiyor o yüzden biraz sorun yaşadık, tavuk suyu da verebilirim haşlayıp az az da tavuk veririm, yoğurtta veririm yeter ki yesin büyüsün

Ozge00

Mystic de olabilir evet bende yakinda gececegim bakalim. Hem uygun fiyatli da. Vitaminler de var bebekler icin onlara da bakabilirsiniz.

Ozge00

Yavru kedi icin* yansliklika bebek yazmisim :D
Ever et yiyince mamadan soguma durumu oluyor ama zamnla alisiyorlar. En azindna bizde oyle oldu. Yas mama versem kuru yemek istemiyordu, yogurt versem yine yemiyordu. Haftada 1 ile basladik sonra zamnla arttirdik artik. Mecburen yiyorlar yani

Blychee

Ben mamayı alayım o zaman o gelene kadar tavuk ve yoğurt yedireyim biraz, zaten kuru mama yemeye başladığından beri büyüdü gözle görülür şekilde. Daha güzel bir mama yerse eminim çok daha etkili olacaktır. En azından başka sıkıntısı yok ben doğduğundan beri ha öldü ölecek diye korka korka baktım. Hasta oldu antibiyotik aldi, iğne oldu. hep küçük kaldı yemedi. Allah'tan sadece küçük kaldı başka hiçbir sorunu yok. O da hallolur inşallah, önerileriniz için çok teşekkür ederim ❤️

Blychee

iştahın da sorun yok sadece mama reddediyor tavuk verince deli gibi yiyor, anneyi de 1 saat emiyor :D