Ne Yapabilirim Nereye Başvurabilir Kendimi Ve Bu Canları Nasıl Savunabilirim Lütfen Akıl Verebilir M

AlminaOzc

Evimde, apartmanın önünde beslediğim kedilerim komşular ve hatta ailem tarafından sorun olduğu olay ev sahibine kadar gitti için ve yaşım ufak olduğu ekonomik özgürlüğüm olmadığı için ben kaç yıllık dostlarımdan ayrılmak zorunda kaldım günlerce yaş döktüm hala yeni ailelerinde nasıldırlar ne yiyorlardır diye düşünüyorum. Sahiplendirdiğim bir kedim bana geri döndü evde durmayı çok seven bir kedi değildi hiç, arada odamın camına geliyor ona mama veriyorum bazen yanımda uyuyor sonra yine dışarı çıkıyor fakat çok kavgacı sürekli mahallede kedi kavgası dönüyor beni bugün yine kenara çekip tehdit ettiler ev sahibini arayacaklarını kedi kavgasından bıktıklarını söylediler ben de sokağın kedisi bu dedim fakat onlar da evinize girerken gördük dediler. Allah aşkınıza ben mi suçluyum ben ne yapabilirim nasıl sırtımı dönebilirim ki bu kimsesiz sessiz canlara en son çare her gün uzaktaki çöpün oraya gidip mama döktüm o da göze battı bilmiyorum nasıl savunabilirim kwndimi ve bu canları

5 CEVAP

Ayselgns

Hayvanlardan rahatsızlık duyan insanlardan çok rahatsızım!

Yamukparmak

Cok üzüldüm gerçekten aynı şeyin köpek versiyonunu yasıyorum. Bos ev bahçesindeki köpekleri attılar dısarı daha sonra bos bi tarlada duruyolardı ordada battı gözlerine her tarafı kapatmıslae giremesinler diye. Elimden geldiğince bende bakmaya çalısıyorum. Allah yardımcın olsun

AlminaOzc

Gerçekten çok zor bir zamanda yaşıyoruz yardımcı olmadıkları gibi yardımcı olmak isteyen bizlere de engel koyuyorlar etraftan o kadar çok şikayete kötü bakışlara maruz kalıyorum ki kendi ailem de dahil psikolojik olarak etkileniyorum artık ama sırtımı da dönemem bir avuç mama ile doyuyorlar ses oluyor diye ufacık canlara karşı ne bu nefret anlayamıyorum

Ozge00

Bir sey yapamiyoruz maalesef. Devlet de ilgilenmiyor. Nereye Mama koysak kiziyorlar. Ee bu hayvanlar ne yiyecek. Yok orda yemesin yok burda yemesin. Artik sastik vallahi. Doga da kalmadi artik, betonlarin arasinda yasiyorlar. Burda tuvaletini yapacak kum bile yok. Her taraf betonne yazik ki.

Ozge00

Yakinlarda ormanlik arazi varsa orda bakabilirsiniz. Bizim bir copluk var belediye hep oraya atiyor hayvnlari. Hayvanseverler orda besleme yapiyor