Kedi Nankörlüğü Üzerine

havva00

Öncelikle hepinize merhaba.Ben aslında 14 yaşındayım ve erkeğim hesabı annem in adına açtım bunu söylememin sebebi şu ki insanlar benim yaşlarımdaki çocukların kedi 1. Liste maddesini girinbakamayacağını öne sürüyor ve erkek olduğumu söylemenin sebebi erkeklerin de hayvanları sevdiğini göstermek istiyorum.Ben kedimin hem annesi hem babası hemde arkadaşıyım.
Neyse konu ben değilim öncelikle şuna açıklık getirmek gerekiyor 1.hepimiz biliyoruz ki kediler dört ayaklı insan değildir onlar bizler gibi düşünmezler bizler gibi hareket etmezler ve bizlerden farklı minnet gösterirler.Mesela benim kedim mamasını yedikten sonra gelir bana kendini sevdirir beni annesi gibi gördüğü için kulak mememden emer bu minnet duygusu değilde ne?
2.Onların neden böyle düşündüğünü anlamıyorum acaba biz sevmek istediğimiz de her zaman kendilerini sevdirtmedikleri için midir? Onların ya çocukları yoktur yada çocuklarını sevmiyorlardır.onlara soruyorum sizin anne babanız gelse ve birden yanaklarınızı sıksa rahatsız olmaz mısınız?
Sizde aşağıya düşüncelerinizi belirtin.

2 CEVAP

iidyl

12 yaşındaki tuana’dan çok daha iyi bir kedi sahibi olduğun o kadar belli ki

öncelikle her ırktan dilden dinden cinsiyetten insan hayvan sever olabilir bunun bi ayrımı yok

ayrıca kedilere nankör denmesinin sebebi büyük ihtimalle köpeklerin aksine sahibine gıcık olursa saldırabilecek olması

bir de evde tek yaşayan birkaç kedi sahibi bir kadınla beslenmeleri gibi bi durum var kolpadır diye düşünüyorum yaşına göre de değil zaten

köpeğe nazaran biraz daha özgür ve karakter etkisi olan bir hayvan

son olarak kediler belli etmeseler de bize çok bağlılar, asil ve özgür durmalarının yanı sıra sahiplerini de önemser modumuz düşük olduğunda gelir mırlar kendilerini sevdirirler

umarım hep böyle masum bi kedi babası olarak kalırsın

sevgilerle

Kediler sahibini korumaz hatta kızdığında saldırır da ama aslında farkında olmadan bize çok faydaları da vardır özellikle bahçeli evde beslenen kediler etrafta bize zararlı haşeratı, yılan ve fareleri yer. Evdekiler de şirinlikleriyle gönlümüzü alır. Hangi canlı olursa olsun aç kaldı mı kim karnını doyurursa ona gider, kedi-köpek-insan hiç farketmez. Köpekler daha çok işimize yaradığından daha fazla önem ve düzenli bakım görmüş, bu yüzden de yiyecek aramak zorunda kalmamışlardır. Ama kediler hep bu kadar şanslı olmadılar ve doğaları gereği de avcılık için oradan oraya da gezmek zorundalar. Köylerde meselâ sahipsiz köpek bulmanız neredeyse imkânsızdır ama kedi bir dünya ve nerede doyarsa oraya kapılanır, bu yüzden hayatta kalır. Ama sürekli beslediğiniz bir kedi hergün döner dolaşır yine ömrünün yüzde doksanını sizinle geçirir, bunun nesi nankör?...