Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedimin Tırnakları

drugfordeath
drugfordeath

2092


Kedimin tırnakları dökülüyor galiba arkadaşlar. bazı yerlerde tırnak buluyorum bazen elime kopup geliyor. Anlam veremedim tırnak değişimi gibi bir şey mi acaba yoksa bakımsızlıktan mı?


6 Cevap

kedilikizzz
kedilikizzz

114969


Tırnaklarını kesiyor musunuz ? Benim kedim de turnakları çatlıyor ve dökülüyor bazen bende buluyorum bajıyorum biraz soyulmuş gibi oluyor aynı bizdeki tırnak kırılması gibi. Veterinere kestirin eğer tırnaklarını siz kesmiyorsanız vet daha düzgün kestipi için kendine gelebilir tırnaklar. Ya da siz kesiyorsanız kendi kullandığımız tırnak makaslarıyla kesmek kediciklerin tırnaklarında çatlamalara sebep oluyo o yüzden dökülüyo çatlayan tırnaklar.


cartel1129
cartel1129

447


bende de aynı durum oldu korkulacak bir şey yokmuş kanama olmadığı sürece sıkıntı yokmuş


nildogcat
nildogcat

13580


Benim kedime de oldu tırnaklarını kontrol ettiğimde çok uzamış oluyor genellikle bende kestiriyorum veterinere düzenli kestirirseniz böyle bir sorun ortaya çıkmıyor zaten uzun olursa tırnakları bir yere takılıp canını yakabilir kedinizin veya benim kedimdede öncede olduğu gibi tırnağı dönebilir.Düzenli kesilmesinde fayda var.


DogukanA
DogukanA

931


Internet uzerinden ozel tirnak makasi alabilirisiniz cok pratik kullanimli


minnisim
minnisim

763


Özel tırnak makası kullanışsız buluyorum normal tırnak makasıyla kesiyorum küçüklükten beri alışkın kedim


drugfordeath
drugfordeath

2092


Cevaplarınız için teşekkürler. Kedim nöbet anında tırnaklarını vücuduna ya da başka bir yere geçirdiği için kendim kesiyorum normal tırnak makasıyla. Kedim vetten nefret ettiği için de götüremiyorum. İnternetten almayı düşünüyordum ama ben de kesebiliyorum mantığıyla almadım. Alacağım, tekrar teşekkürler :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
720 Görüntüleme
6 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor